Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy! Dziwną mam sytuację, ponieważ wynajmuję mieszkanie od firmy, która w ostatnich tygodniach sprzedała mieszkanie, w którym mieszkam no i dostałem takowego meila:

Informujemy, iż z dniem 27 listopada 2015 nastąpiła zmiana właściciela mieszkania na osiedlu XXXXXX.

Nowymi właścicielami mieszkania zostali Państwo XXXX i XXX Iksińscy

Z dniem 1.12.2015 przejęli oni wszelkie prawa i obowiązki wynikające z zawartej przez Panią umowy najmu z firmą XXXXXX

odpisałem im tak:

w takim razie jeżeli właścicielem mieszkania jest nowa osoba, a nie Państwo, a zgodnie z umową
&6 ustęp 6. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności

I potem odesłali meila, ze ta firma dalej jest zarządcą, ale tam teraz ich prawnik przygotowuje stosowne dokumenty i skontaktują się ze mną w celu podpisania stosownego aneksu.

Moje pytanie brzmi, czy to jest wystarczająca sytuacja bym mógł zerwać umowę? Czy to tak pięknie nie działa? :))

Dzięki wielkie z góry za odpowiedź!

#stancje #pytanie #prawo #poznan
  • 12
@BArtAS94: Art. 678 [Zbycie przedmiotu najmu] § 1. W razie zbycia rzeczy najętej w czasie trwania najmu nabywca wstępuje w stosunek najmu na miejsce zbywcy; może jednak wypowiedzieć najem z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia.
§ 2. Powyższe uprawnienie do wypowiedzenia najmu nie przysługuje nabywcy, jeżeli umowa najmu była zawarta na czas oznaczony z zachowaniem formy pisemnej i z datą pewną, a rzecz została najemcy wydana.
Jak dla mnie ciebie i nowego