Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #apple

Chcę sobie kupić Macbooka, pierwszego w karierze, bo chcę się na własnej skórze przekonać o tej słynnej jakości spod znaku nadgryzionego jabłka, a poza tym wreszcie mam też na tyle pieniędzy żeby się o tym przekonać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I standardowo mam dylemat który wybrać.
Zastanawiam się między nowym 13'' Pro z 8GB ramu i 128GB SSD albo podonym airem z 4GB ramu, albo też innym pro o podobnej specyfikacji ale używanym z zeszłego roku.

Air będzie wystarczający pod #programowanie czyli żeby spokojnie odpalić dajmy na to #phpstorm, przeglądarkę z dużą ilością tabów itd. Maszynę wirtualną, i jakiś komunikator? Czy raczej dorzucić do PRO?

#macbook #php #laptopy
  • 22
@MotywujacyAkumulatorNatchnienia: jak do programowania to raczej pro, airy są większe, brzydsze i mają #!$%@? ekrany. do programowania daje radę, ale do niczego innego się nie nada. nie pograsz, nie popracujesz w photoshopie, nie odpalisz nic wymagającego wydajności. 8gb ramu to minimum, bez tego nie podchodź
@diwi: żadnej

nazywa się to daisy chaining i można tak robić z monitorami z displayport 1.2, na 1.0 i 1.1 nie działa.

pierwszy monitor podłączasz do drugiego, drugi do trzeciego i trzeci do MB. Przepustowość DP 1.2/TB 2 pozwala na takie chainowanie.