Wpis z mikrobloga

@Tymian: Teraz to jeszcze nie, najlepiej jedzie się po tym z samego rana jak mróz troszkę zwiąże zfrezowany śnieg :).
@PanKaczucha: Ratrakiem śmigam raz na tydzień może, bo lubię a nie bo muszę :D.
@Solitary_Man: Jako instruktor narciarstwa + pracownik ośrodka zimą i pracownik informacji turystycznej latem, nie mogę narzekać :).
@PanKaczucha: Tak, no mam służbową białą strzałę ale od kilku dni się naprawia bo jakiś ruski przywalił na parkingu orurowanym hiluxem w moje stojące autko :( :D. AMA nie było bo nie bawią mnie takie zabawy, wolę na luzaku popisać na mirko :).
@stoprocent: Chłopaki, którzy odpowiadają tylko i wyłącznie za utrzymanie stoku dostają stałą pensje, coś koło 4,5 tysiąca €. Za pracę w spokoju bez kontaktu z ludźmi, skubani
@mordzia: jakieś doświadczenie trzeba wiekszę żeby pracować przy utrzymaniu stoku? a jak latem? co wtedy z pensją i obowiązkami? praca jak marzenie (:)
@frems: Hej, dopiero wróciłem z pracy :). E tam, tutaj każdy kto pracuje w ośrodku jak ładnie poprosi może śmignąć sobie ratrakiem, pod czujnym okiem opiekuna maszyny :). Latem informacja turystyczna + jeździmy z miejscowymi dzieciakami na lodowce w Alpy jeździć na nartkach :).
@JokerBonifacy: Laponia.
@mordzia: na ratrak trze miec jakiesz kolenie

a tak powaznie to czy finowie w takim razie inzynierowie to jakie pensje maja skoro szkoleniowiec na stoku ma 4-8keuro

w miescie normalny fin ile ma

i jakie koszty wynajmu

cholera wiedze ze zarobki wieksze niz w norwegii
@bazingaxl: nie znam inżynierów, tutaj na wsi takich nie mamy ale jak przyjadą coś tutaj nam budować to się zapytam jak to u nich jest :). te zarobki to nie jest ogólny pogląd na wynagrodzenia w Finlandii, po prostu w tym konkretnym miejscu zarabia się dobrze bo ośrodek prosperuje prężnie i odwiedza go ponad milion turystów rocznie :).
@mordzia: no tak ale wiesz spaczony umysl polaka mysli jak zawsze, w polsce nawet w wielkich i dobrych hotelach czy stokach robi sie z pracownika niewolnika za 2k brutto

zawolaj jak sie dowiesz jakie sa zarobki w roznych branzach i roznych miejscach bo tu narazie zarabiasz jak programista na kontrakcie :) a nawet lepiej plus do tego benefity pewnie ze spaniem i jadlem
@bazingaxl: Postaram się w najbliższym czasie rozeznać i dam znać, puszczę Ci priva :). Programista, który pisał system kontroli wejść na wyciągi i to wdrażał dostał 300 tysięcy € za 3 miesiące pracy /2 miesiące pisania i miesiąc roboty na miejscu/. Spadam do roboty, pozdrówki!
@mordzia: spoko to nic pilnego i na sile, tak tylko przy okazji

sie zaraz okarze ze w finlandii kazdy ma po 5-10k euro jako programista php ;P

tak pamietam to mi juz raz pisales ale to taki zloty strzal

milego