Wpis z mikrobloga

Używacie jakiś launcherów? Powiem szczerze, że ja sam nie jestem jakimś wielkim fanem tego typu aplikacji? Dlaczego? Otóż nie potrzebuje customizować każdej ikonki, każdego paska, każdego widżetu itd. W moim przekonaniu telefon ma po prostu działać, wygląd to drugorzędna sprawa - bardziej stawiam na ergonomię i porządek, niż na to, jak wygląda mój pulpit. I mimo że używałem do tej pory kilku launcherów (z Nova Launcher na czele, wg mnie jeden z lepszych), to jednak zawsze dochodziłem do momentu, kiedy wracałem do tego domyślnego. Teraz jednak sprawa ma się inaczej, bo znalazłem bardzo ciekawą aplikację, a mianowicie Arrow Launcher od samego... Microsoftu!

No dobra, ale co jest w niej takiego wspaniałego, że nagle zacząłem jej używać? Sprawa jest prosta. Sam launcher składa się w sumie z maksymalnie 5 ekranów (ale może ich być mniej), które pełnią swoją funkcję. A wiec są to:

- Widgets - ekran na którym możemy przypiąć interesujące widgety,
- Recent - nasze ostatnie działania na telefonie, ostatnie smsy, rozmowy, pobrane aplikacje, zrobione zdjęcia itd.
- Apps - aplikacje których najczęściej używamy, które same się sortują, tzn. im częściej używana aplikacja, tym jest wyżej na liście, super sprawa
- People - ostatnie rozmowy i smsy, dla mnie zbędny ekran, bo poniekąd mam to w Recent
- Notes & Reminders - ekran, gdzie możemy tworzyć szybkie notatki, listy, zaznaczać już wykonane, ważne

I tyle :D W sumie każdy ekran da się ukryć, więc jeśli nie potrzebujemy widgetów i ekranu People tak jak ja, to po prostu ustawiamy je jako niewidoczne. Co jest fajne w tym launcherze? To że stawia na ergonomie, szybkość, porządek, funkcjonalność. Wszystko jest pod ręką, ostatnie działania na telefonie to bardzo fajna sprawa, aplikacje które same się ustawiają to też ciekawy aspekt, dodatkowo launcher zmienia menu aplikacji na alfabetyczną, pionową listę z aplikacjami, przy których widnieje każda litera alfabetu oraz ostatnio używane appki. Dodaje też wysuwany od dołu panel, z rozszerzonym dockiem i przyciskami łączności. Ogólnie im dłużej używamy appki tym bardziej ją doceniamy, bo ustawia wszystko pod nas. Polecam sprawdzić, bo tak jak ja nie używałem do tej pory żadnego launchera, tak na razie przy tym zostanę dłużej :) Minusem jest w sumie nie do końca przetłumaczony interfejs, co trochę boli, ale cóż, zobaczymy może z czasem doczekamy się pełnej polskiej wersji językowej.
#android #smartfon #smartfony #telefony
f.....u - Używacie jakiś launcherów? Powiem szczerze, że ja sam nie jestem jakimś wie...

źródło: comment_2uCCJaP25aEIE7is7Oxvz3Kgg0Rw7vt9.jpg

Pobierz
  • 6
- Apps - aplikacje których najczęściej używamy, które same się sortują, tzn. im częściej używana aplikacja, tym jest wyżej na liście, super sprawa


@frikuu: Chyba bym się zabił, przykład: w poniedziałek rano na pierwszym miejscu mam Facebooka, we wtorek wieczorem Reddita, a w piątek znowu Wykop. Cholernie nieporęczna rzecz.
Ja posiadam Samsung Galaxy S III Neo na stock romie (Android 4.4.2 KitKat) oraz wgrany iM Launcher (prosty ale bardzo funkcjonalny).
Telefon zrootowany a TouchWiz usuniety z autostartu.
Do tego wgrany Xposed Installer + kilka modułów.
Wszystko śmiga idealnie :)