Wpis z mikrobloga

@troodon: Wybacz że w prostych słowach, ale Irak w mojej nie-eksperckiej opinii po wprowadzeniu demokracji( ͡° ͜ʖ ͡°) stał się podwładnym USA. Ale który chyba ostatnio zaczął trochę przęglądać na oczy, że ISIS istnieje za przyzwoleniem jego protektora ... + zainteresowanie ruskim sprzętem (Mi-35) .... I USA wyraża zgodę, milcząc w trakcie interwencji tureckiej.
@Lemartez: Irak jest praktycznie kontrolowany przez Iran(minus część ISIS i KRG). Te "szyckie milicje" w Iraku to w dużej części Irańscy żołnierze. Coś a'la zielone ludziki na Ukrainie. Gdyby nie Irańska pomoc to ISIS urzędowało by już w Bagdadzie.
BTW: Rząd w Bagdadzie jest szyicki, więc pod wpływem Iranu.
Zastanawia mnie trochę cisza wobec tak defacto zbrojnej interwencji Turcji w Iraku


@Lemartez: hmmm sa tu mądrzejsi ode mnie ale ci juz napisałem gdzies tam że tak na serio to irak ma gówno do powiedzenia w tych rejonach gdzie weszli Turcy. Wkoorwienie Bagdadu jest podwójne oto ich doskonale wyposażona przez amerykanów armia dostała #!$%@? od barbarzyńców podczas gdy wyposażani przez tych samych amerykanów i niemców iraccy kurdowie odnoszą spore sukcesy w
bombastick - > Zastanawia mnie trochę cisza wobec tak defacto zbrojnej interwencji Tu...