Wpis z mikrobloga

#komputery #naprawalaptopow #informatyka #laptopy #niedziala

tl;dr - chyba mi padł geforce 650m w lapku, ale nie jestem pewien i nie wiem co z tym zrobić.

Mireczki, chciałem dziś zagrać w Space Engineers i zonk.
Dell Inspiron 7720, Win 7, dwie karty graficzne, Intel 4000 i GeForce 650m. Gra się wywala przy ładowaniu, więc chcę zajrzeć do panelu sterowania nvidii w trayu - komunikat Ustawienia ekranu NVIDIA nie są dostępne.
Menedżer urządzeń - żółty wykrzyknik.
Odinstalowałem cały soft od Nvidii, wywaliłem urządzenie z menedżera, użyłem Driver Cleaner, ściągnąłem nowe sterowniki, chcę instalować - nie mogę, sprzęt nie znaleziony. Kurna. Menedżer nie wyszukuje nowego sprzętu. Dell System Detect też nie. OpenSUSE Live też nie widzi. Jakby nie było karty. Zaczynam googlać, patrzeć na cennik @naprawalaptopow i nagle ciach, samo się pojawia w menedżerze urządzeń. Instaluję sterownik, restart. Ekran wpisywania hasła użytkownika, dźwięk startującego systemu się zacina, bluescreen, restart. 3x to samo. Za czwartym razem działa, loguję się do windowsa, geforca brak.

Jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić poza oddaniem do serwisu? Karta padła?
I ile może kosztować nowa..
  • 8
@romanov2: > Jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić poza oddaniem do serwisu?
Ściagnij jeszcze starsze sterowniki nvidii, zainstaluj najpierw te intela, potem te od nvidii, zaktualizuj bios.

I ile może kosztować nowa..

Układ BGA N13E-GE to gdzieś 200-300 zł + 100-170 zł za wymianę.
Ściagnij jeszcze starsze sterowniki nvidii, zainstaluj najpierw te intela, potem te od nvidii, zaktualizuj bios.


@Pustulka: Z intelem poszło bez problemu, nvidię ściągnąłem ale instalator nie puszcza, bo nie widzi karty.

odpal Soft z partycji serwisowej della i sprawdź kartę moze


@bajbuss: nie mam takiej partycji, kupowany bez systemu, własny boxowy windows.

Teraz ciekawostka: wróciłem do domu, wybudzam z uśpienia - pojawiła się nowa karta w menedżerze - "Standardowa karta