Wpis z mikrobloga

@Obel: Nie jestem żadnym guru. Branie moich wypowiedzi za wiarygodne prognozy to bardzo zły pomysł ;)

Wydaje mi się że na tym etapie tożsamość Satoshiego nikogo tak naprawdę nie obchodzi. Nie jest on żadnym czynnikiem cenotwórczym ponieważ nie posiada istotnej władzy.
@pawlo74: Powiedziałbym raczej że to dzięki optymalizacjom przedstawionym na ostatniej konferencji. Nie wgryzałem się w szczegóły ale jedna z propozycji ma pozwolić upchnąć 4x więcej transakcji bez zwiększania rozmiaru bloku i bez ponoszenia żadnych kompromisów co do funkcjonalności systemu.
@McGravier: a to świetnie nawet to przegapiłem z braku czasu. Ale na bańkę pracują przede wszystkim handlarze, spekulanci a szczerze mówiąc to my wszyscy. Limitowana podaż i rosnący popyt to klucz do baniek.
@Obel: z tego co ja zrozumiałem to nie ujawnił się tylko dziennikarze wydali go. To może być dla niego więzienie jeżeli nie coś gorszego. Już oni coś znajdą na niego w imię zasady "dajcie mi człowieka a paragraf się na niego znajdzie".