Wpis z mikrobloga

Kombinuję nad rozwiązaniem pozwalającym dokonywać pełnych (zdjęcia+konfiguracja+apki etc) i automatycznych backupów telefonu (root on board) z uploadem tychże (np. na mega.co.nz).
Z tego co widzę wybór jest dość niewielki, nawet płatny Titanium backup ma tylko częściowe wsparcie, plus obsługuje upload tylko na dropboxa, gdrive i box.

Doradzicie coś mirki? Czego używacie?

#android
  • 6
@qbek: Kiedyś mojemu kumplowi "kopiowałem" cały telefon. Miał dwa takie same modele. Telefon żony potrzebował podesłać na gwarancję (zepsuty gps), więc chciał by skopiować wszystko z jednego telefonu na drugi.
zrobiłem pełną kopie przez adb na kompa a później ją wgrałem na drugi taki sam model i wszystko śmigało bez problemów :-)
@bluemusic: no tak, backupy robione przez TWRP też są świetne.
Nie są jednak zautomatyzowane, nie wykonają i nie uploadują się na bezpieczne miejsce same ;-)
@qbek: A jaki masz problem z dropboksem? Ja myślę, że połączenie TB z np. taskerem byłoby świetne. TB będzie robił backup apek a tasker słać resztę plików także na dropboksa.
Nie są jednak zautomatyzowane, nie wykonają i nie uploadują się na bezpieczne miejsce same ;-)


@qbek: Czyli jakie? Dropbox? XDDDD
Pewnie będzie potrzebny Root + Tar (z Busybox) + Cron (pewnie też z Busybox)