Wpis z mikrobloga

Dobry Mircy!
Od jakiegoś czasu pracuję w pewnej firmie jako "logistyk". Firma ma się dobrze, bo szef ma głowę na karku i się kręci dość dobrze, mimo że niewielka. Ale generalnie kolejny miesiąc pracuję nad wprowadzeniem jej w 21 wiek, bo w tym temacie to niestety kuleje pod każdym względem.

Tym razem przyszedł czas na dokładne ich śledzenie w miarę możliwości, bo często jest tak, że liczą się minuty (np. załadunek/rozładunek), dzwonić to tu to tam i sprawdzać "ręcznie" za ile dotrze to lipa, zwłaszcza że nie zawsze dają radę odebrać i często ogólnie głuchy telefon wychodzi jeszcze.
A czasami chciałbym po prostu wiedzieć bez konkretnego powodu, gdzie DOKŁADNIE są a dupy też nie ma co zawracać bez sensu.

Kierowcy mają telefony z GPS i androidem, zastanawiałem się nad jakąś aplikacją do śledzenia, bo spory pakiet w ramach abonamentu też mają.
Jest jakaś fajna apka + soft dla mnie, który byłby w stanie to ogarnąć jakoś?
Szczerze to nawet nie sprawdzałem, bo to kolejny, nowy etap mojego kombinowania, jeżeli chodzi o unowocześnienie tej firmy, więc proszę nie spinać się, może łatwo to znaleźć, ale może ktoś coś podpowie coś konkretnego zanim zacznę testować tygodniami, zwłaszcza że kierowcy... Jak to kierowcy, jeżdżą :) Nie mam ich na miejscu zazwyczaj.

Z góry dzięki za pomoc.

#pracbaza #logistyka #android
  • 15
@rzet: Ogólnie to wolałbym nie dodawać kosztów. Jest coś jak TransTask (za którego płacimy oczywiście), ale tu to chyba daje się jakieś konkretne zlecenia tylko i ogólnie zawracanie dupy chyba za bardzo. Ja chciałbym ich widzieć tylko.
@Srala-Bartek: Zdaję sobie sprawę, że byłoby lepiej itd. ale kurde, każdy ma telefon z Andkiem i GPS, aż żal szczerze mówiąc :D
Są aplikacje typu Endomonto i inne tego typu pierdoły co monitorują ruch i na bieżąco, pomyślałem że jest coś takiego dla samochodów, bo to w zasadzie jedno i to samo tak technicznie chyba.

A mi trzeba ich tylko widzieć, bez żadnych temperatur, czy dodawania zdjęcia CMR w aplikacji itd.
@oner: najprościej najtaniej, to chyba użyć lokalizacji telefonu w google. Tam chyba za pierwszym razem tylko pyta się o zgodę na telefonie. Rozumiem że ma to być bez kosztów i od tak sprawdzić od czasu do czasu gdzie jest
@Srala-Bartek: No to go #!$%@? i włączy, nie widzę problemu. :)
Z resztą tutaj nie ma problemu z kombinowaniem a z monitorowaniem tego co się aktualnie dzieje, więc nikt na siłe nie będzie wyłączał.

PS chociaż kombinują czasami, ale to inna kwestia i nie o to chodzi.
@kornot: @feevcio: @muak47:
Dzięki, zawsze to już jakiś pomysł na start :) Zacznę od szefa, bo podróżuje codziennie w tę i z powrotem, to tu, to tam, a jest co jakiś czas pod ręką.
Wiedziałem, że na Mirko ktoś pomoże.
@Srala-Bartek: PS Jak coś budżetu nie mam wcale na tę chwilę, pewne rzeczy są moją własną inicjatywą po prostu. Nie będę się bawił może w jakieś "firmowe rewolucje", ale sporo tu trzeba zmienić jak dla mnie, bo, jak pisałem, to wszystko działa ze względu na rozgarniętych ludzi, ale nie ma co sobie komplikować życia, jak w 2015 roku mamy spore możliwości ułatwiania sobie wielu spraw :P