Wpis z mikrobloga

Mircy, stwierdziłem że laptop który mam od 2 miesięcy nie jest do końca laptopem dla mnie i teraz szukam jakiegoś kompa [a raczej strony, na której kompa znjdę]... Może być to laptop, może być pc [lepiej pc chyba],
do 2300 złotych,
ważne żeby miał minimum 4 ramu [z możliwością rozbudowy],
jakś dobry procesor [myślę że i5 albo i7 spasuje].
Grafika jest raczejmałoważna, ale żeby wyrabiała jakieś podstawowe zadania, może nawet gry, bo intel hd 4600 w moim asusie nie wyrabia nawet z paskiem startu w windowsie xd
Nawet nie pytam o jakieś konkretne modele, tylko pytam gdzie mogę znaleźć listę jakichś złożonych zestawów, które będą jakościowe, czyli przede wszystkim niezawodne. Chcę żeby mój komputer podziałał z kilka lat conajmniej, dlatego jestem w stanie dać ponad 2k za kompa bez jakichś wygórowanych specyfikacji #komputery #pytanie #pc
Kompa będę używał głównie do #produkcjamuzyki dlatego wołam ten tag i pytam mirków producentów: jakie macie kompy?
  • 55
@ehhhh: widocznie coś jest nie tak z Twoim egzemplarzem, bo ta integra powinna zasuwać. W pracy mam na stałe podpięty monitor do laptopa z Intel HD (bez dedykowanej karty graficznej) i ani razu mi nie wywaliło sterownika.

Ikony mogą być rozmazane, bo masz albo niską rozdzielczość ekranu albo nie masz ustawionej rozdzielczości natywnej
@ehhhh: rozdzielczość natywna to rozdzielczość panelu w monitorze, może też w nim kliknij przycisk "auto", żeby go lekko dostroić. W pracy mam Intel HD4400, czyli nawet gorszy model. Zero zwiech, obraz ostry jak żyleta.

mobo = motherboard = płyta główna
@plnk: @VoltageControlled: no monitor jest włąśnie na ustawieniach domyślnych [wcześniej maiłem problem z tym że obraz był jakiś taki dziwnie ostry, zresetowałem ustawienia i jest okej, więc to nie kwestia moniora na pewno]
@kulisz: robiłem format od zera dwa miesiące temu, po co mam znowu robić format?