Wpis z mikrobloga

Mircy, stwierdziłem że laptop który mam od 2 miesięcy nie jest do końca laptopem dla mnie i teraz szukam jakiegoś kompa [a raczej strony, na której kompa znjdę]... Może być to laptop, może być pc [lepiej pc chyba],
do 2300 złotych,
ważne żeby miał minimum 4 ramu [z możliwością rozbudowy],
jakś dobry procesor [myślę że i5 albo i7 spasuje].
Grafika jest raczejmałoważna, ale żeby wyrabiała jakieś podstawowe zadania, może nawet gry, bo intel hd 4600 w moim asusie nie wyrabia nawet z paskiem startu w windowsie xd
Nawet nie pytam o jakieś konkretne modele, tylko pytam gdzie mogę znaleźć listę jakichś złożonych zestawów, które będą jakościowe, czyli przede wszystkim niezawodne. Chcę żeby mój komputer podziałał z kilka lat conajmniej, dlatego jestem w stanie dać ponad 2k za kompa bez jakichś wygórowanych specyfikacji #komputery #pytanie #pc
Kompa będę używał głównie do #produkcjamuzyki dlatego wołam ten tag i pytam mirków producentów: jakie macie kompy?
  • 55
  • Odpowiedz
@ehhhh: Wybacz, ale zmarnowałem już sporo czasu na przedstawieniu ci tematu. Nic z tego nie ma i raczej nie mam zamiaru czegoś udowadniać. To, że zacytowałeś "via iOS" nie podoba mi się. Tutaj to jakaś idiotycznego stygmatyzowania.

Trust me. Używam tego sprzętu bo działa, a nie dlatego, że jest drogi czy ma to nadgryzione jabłko z tylu. EOT
  • Odpowiedz
@Adel87: no kusi mnie ten mac, jakbym miał gdzieś opcje sprawdzenia tego najnowszego jak sobie radzi z odpalonym naraz np logiciem, abletonem i chromem i czy nie muli w takiej sytuacji to bym miał pewność, troche sie boję tak kupować na przypał
  • Odpowiedz
@ehhhh: Ja to rozumiem. Miałem takie same obawy w 2010 roku jak kupowałem swojego pierwszego maca. Jednak zaryzykowałem i myślę, że było warto.

Maci mini nie mają wejść na cd od 2011 roku. Nie jest ono potrzebne. W razie czego można sobie sprawić napęd zewnętrzny. Maci mini pojawiają się średnio, co 1,5 roku.

Pamiętaj, że im nowszy mac tym bardziej mobilny i energooszczędny będzie procek a my tutaj potrzebujemy mocy.
  • Odpowiedz
@Adel87: czyli kupować starsze modele?? w sumei ten najnowszy mac mini co jest na tronie appla [wgl co za pomysl nazywac wszystkie maci w ten sam sposob ehh ciezko nawet znalezc ktory jest ktory...] w sumie by mi mogl pasowac, gdybym zobaczyl ze dziala faktycznie sprawnie przy wiekszym obciazeniu ;/ no i troche lipa z gwarancja bd
  • Odpowiedz
@ehhhh: musisz szukać komputera do 2 lat (w sensie starości) z i5 oraz najlepiej 8RAM. Dysk SSD możesz sobie dokupić potem. Niektóre lepsze wersje maców mini miały dyski hybrydy czyli SSD+HDD, co u Apple nazywa się FUSION.

Szukaj, czytaj i myśl. W końcu znajdziesz rozwiązanie. Nikt za ciebie tego nie zrobi. Zwłaszcza, że komputer to jednak osobista sprawa. Znam takich, co na macu mini robili obróbkę materiały FHD także myślę,
  • Odpowiedz
@Adel87: no przegladam fora i wgl ale nic mi nie pomoze tak jak świadectwo człowieka który znalazł sie w sytuacji odpalenia kilku programów muzycznych naraz na mini
  • Odpowiedz
@Adel87: co to reiwre?
no bo mój laptop ma w sumie dość zbliżoną specyfikacje do tego amca mini, ale ma trochę dużo lepszy procek i sobie na luzie radzi przy odpalonym abletonie, chromie, foobarze i masie pierdół w tle, to sobie on ceni, a sprzedając laptopa i kupując maca nie chce na pewno przejść na gorszy sprzęt niż mam
  • Odpowiedz
@plnk: sprawdziłem i w biosie nie ma niczego takiego jak usb s3 wakeup.. . jedynie udalo mi sie zwiększyć ilość pamięci przekazywanej z ramu do grafiki dedykowanej (czy jakos tak xd)
  • Odpowiedz
@ehhhh: Jakie niby wsparcie? W nowym osx tak zdupczyli sterowniki usb ze nic nie dziala. I musialem zrobic rollback. A kto robil rollback na osx ten wie co to za pieklo :D Pro Tools sie wywala rownie chetnie co na windowsie ;) Zarabiam na zycie pracujac na wypasionych mac pro z avid interfejsami audio i Protoolsami HD
  • Odpowiedz