Wpis z mikrobloga

Pytanie:
mam pewien pomysł na szlak w grudniu i potrzebuję informację od bardziej oblatanych i poinformowanych górskich podróżników.

Myślałem o wjeździe ok 30grudnia na Kasprowy i zejście szlakiem. Moje pytanie pojawia się tutaj - czy poniższe szlaki są w tym okresie otwarta i bezpieczne? Czy któryś z nich ma ew. mniejsze zagrożenie lawinowe( zdaje sobie sprawę, że to wszystko może się zmienić albo może któryś jest lepiej osłonięty itp).

Żółty do Murowańca
Zielony do Kuźnic
Czerwony+Zielony do Hali Kondratowej

Pomóżcie proszę!
#tatry #gory
  • 3
  • Odpowiedz
to są szlaki dostępne nawet w 3 letniej pizgawicy śnieżno lodowcowej jakiej najstarsi górale nie widzieli. bez spiny będziesz miał wydeptane ścieżki.
  • Odpowiedz
@pawiu17: Czerwony szlak może być niebezpieczny w niekorzystnych warunkach. Trzeba mieć raki (tak samo na zielony), do tego przechodzi przez tereny zagrożone lawinami i częściowo eksponowane.
  • Odpowiedz
@pawiu17: zimą w górach jest tak, że nikt z wyprzedzeniem Ci nie powie, czy możesz iść czy nie. Kondratową bym sobie odpuścił na twoim miejscu. Najbardziej "lajtowy" jest żółty, ale i jego potrafi srogo wylodzić, tak że podejście bez raków jest niebezpieczne. Ten odcinek jest na samej górze, gdy stok jest czynny. Dlatego lepiej zabrać raki.
  • Odpowiedz