Wpis z mikrobloga

#csiwykop #ewatylman

Luzna teoria: brat Ewy nie jest nowy w internetach i wie, ze po umieszczeniu na profilu jej poszukiwan takiego oswiadczenia jak to o klubie sciagnie na niego uwage ludkow ktorzy sie udzielaja. Jednoczesnie jest to tak napisane, ze wlasciciele uwazaja ze moga byc spokojni. Tak samo z chlopakiem Ewy.

Co wiec, jesli brat ma swoje domysly ale nie moze o nich pisac (czemu?), dlatego pisze "na odwrot" majac nadzieje na sciagniecie atencji w danym kierunku?

Moze bylo tak: w klubie do drina Ewy zostalo cos dosypane (scopolamina?) (bo np. wlasciciele aka powazni biznesmeni mieli jakis biznes z ABW. Albo zostali poproszeni).

Plan byl taki ze wsadza ja do taxi ale zamiast jechac z nia tam gdzie chce ona wywiezli by ja tam gdzie ustalili. Niebieski skumal sie ze cos nie halo (klotnia przed klubem z jakimis goscmi?) postanawia sam ja odprowadzic a moze nawet zabrac do siebie dla bezpieczenstwa (nie do chlopaka... Ale nie znam Poznania kompletnie wiec nie wiem czy to ma sens?).

W okolicy mostu spotkali ich ci ludzie ktorzy chcieli ja dorwac, jemu zagrozili, ja zapakowali do auta i wywiezli zgodnie z planem. Niebieskiego zastraszyli i juz woli sie przyznac do wypadku niz powiedziec co sie dzialo na prawde. Mogli to nawet dopiero pozniej zrobic bo nie spodziewali sie takiego szumu a on nie spodziewal sie ze naprawde zrobia jej cos zlego wiec nie dzwonil od razu po pomoc.

Takie tam przemyslenia.

Powazni biznesmeni z Mikstury to:

Tomasz Fąferek - dj - ma fb
Maciej Biały

Pytanie - czy byli cumplami chlopaka Ewy? Albo moze tez brata Ewy? Albo siostry chlopaka Ewy? Wygladaja na takich co do klubow uczeszczaja. Moze warto przegladnac. Zastanawia mnie tez foto brata Ewy - czy ktos umie zidentyfikowac po wystroju klub w ktorym jest zrobione?

Plus pytanie dodatkowe - wiadomo gdzie byli na kreglach?
  • 25
@banancytryna: Nie wiem czy to ma sens. Jeśli byliby porywacze to Adama albo by uciszyli (raz a skutecznie) i nie ryzykowaliby, że mógłby coś komuś chlapnąć, albo również by go porwali jeśli byliby łaskawi i nie chcieliby kogoś bez sensu zabijać. Puszczanie go wolno jest bardzo nieprawdopodobne.
Sam pomysł, że klub Mixtura mógłby nakręcić, albo pomagać w porwaniu może i miałby sens, ale czy wtedy nie lepiej by było, aby AZ
a jesli policja i prokuratura robi w opini publicznej prowokacje? i niebieski sypie ( byc moze jest jedynym swiadkiem)... w sumie to watpie, aby byl na tyle bystry i gral na nosie calej policji tyle czasu ( zwlaszcza, ze na pierwszej wizji lokalnej od razu sie wylozyl - a nie zlamie sie tylko ten kto idzie w zaparte caly czas, a adam co chwila kreci)... policja tak jak i rutkowski maja swoje
@worldmaster: nawet niekoniecznie musial to szyfrowac wg mnie po prostu wrzucil informacje zeby ludzie sie zainteresowali tematem. Wie ze na fb jest bunt w komentarzach i to co pisze jest niewiarygodne zdaniem wiekszosci.

Po prostu ciezko mi znalezc normalne wytlumaczenie dla takiego wpisu na stronie poszukiwan. To nie jego miejsce (gdyby pojawilo sie na stronie klubu to ok), jest nawet troche niesmaczne bo kto w takiej sytuacji bardziej by sie przejmowal
@syven: mogli go puscic bo wiedzieli ze on sie z nia ostatni nagral i ze zniknal z nia z kamer w miejscu gdzie latwo moglo sie jej cos stac. Zastraszyli moze np. jak tu pisza zyciem jego siostr. Kazali wziac wine na siebie zeby policja nie drazyla innych watkow. Osobiscie troche w wersje ze sam ukryl cialo nie wierze.
Moja teoria jest taka:

Albo Ewa została odurzona czymś albo była pod znacznym wpływem alkoholu co pokazuje monitoring i sposób w jaki idzie. Jej "kolega" nie był aż tak pijany co łatwo można wywnioskować po chodzie i to, że sam utrzymywał równowagę swoją i jej. Jest to osoba, która od początku śledztwa kłamała i obierała ścieżkę najbardziej bezpieczną dla swojej sytuacji. Tak nie zachowuje się przyjaciel, kolega, który chce za wszelką cenę
A może być też tak, że ciała w wodzie nie ma bo niebieski dzwonił do kogoś w celu prośby o pomoc i usunięcie zwłok z tego miejsca. Poza tym podobno jest monitoring obejmujący plac zabaw (ul. Za groblą, Skwer Łukasiewicza) na którym widać, że tam skręcali. Czy ktoś może potwierdzić, że tam jest kamera ? Jeśli tak, to miejsce zniknięcia lub zbrodni jest w innym miejscu niż sugeruje eksperyment procesowy.