Wpis z mikrobloga

Jako że terminuję w #csiwykop, zrobiłem mały research dotyczący odnalezienia zwłok w Warcie (ogólnie trochę creepy zajęcie takie risercze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Chodziło mi o ustalenie prędkości przemieszczania się ciała. No i w podobnych warunkach stanu rzeki/pory roku, rok temu wędkarze znaleźli w okolicach mostu Królowej Jadwigi ciało mężczyzny (17.11). Policja zidentyfikowała, ze to mężczyzna, którego zaginięcie zgłoszono w Poznaniu (Grunwald) 28.10.

Wiadomo, że przypadki mogą być różne, jednak w tym przypadku ciało zostało znalezione po 20 dniach, nadal w centrum miasta. Oczywiście nie wiemy, w którym miejscu mężczyzna znalazł się w wodzie. Nie mniej jednak, można założyć, że gdzieś w bliskiej okolicy Poznania, lub w samym Poznaniu

#ewatylman
  • 25
@i_pan_pawel: Własnie się zastanawiałem dlaczego nie zrobiono jakiegoś eksperymentu z manekinem lub kaskaderem podobnie ubranym? byc może nie byłoby to mega miarodajne ale mogłoby naprowadzic śledczych na jakis trop.
Nurt Warty w zaleznosci od jej stanu to ponoc około 5km/h. Skąd pewność, że poszukiwana poszła od razu na dno?
@worldmaster: Przedwczoraj policja i strażacy wspominali, że nurt jest silny i utrudnia im pracę.

Trudno stwierdzić jaki był rok temu. Albo... nie trudno, bo przecież pomiary hydrologiczne są prowadzone cały czas. Możemy porównać takie odczyty od dnia 23.11 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Możemy je nawet porównać do tych sprzed roku (oczywiście w grę może wchodzić jeszcze zaczepienie o coś na dnie)
@kaczmar119: Z jakiegoś powodu kilka dni temu bardzo intensywne poszukiwania (płetwonurek, sonar) miały miejsce na odcinku wskazanym podczas jednego z eksperymentów z udziałem niebieskiego + 200m. Zakładam, że straż i policja ma dobrych specjalistów hydrologów i ogarniają czego można się spodziewać po tylu dniach, przy takim nurcie itd. Ale dzisiaj mówili, że sprawdzany z wody jest odcinek +20km.
A co jeśli Warta to w ogóle ślepy trop? Teorie na mirko tak
@i_pan_pawel: słyszałem o tych 20 km i jest to dziwne. Wiedzą o czymś czego opinia publiczna nie wie, np. ciało wrzucone do rzeki poza obszarem Poznania? To tylko domysły. Osobiście też nie jestem przekonany do teorii z Wartą.
@i_pan_pawel: Raczej jest to ślepy trop i możliwe, że policja też o tym wie. Czemu przy tak nagłośnionej sprawie szuka jej tylko 1 nurek biorąc pod uwagę, że AZ sam rzekomo przyznał, że ET znalazła się w rzece? Czy to nie jest odstawianie scenki dla ludzi, aby spokojnie prowadzić śledztwo? Czy coś takiego jest dopuszczalne w polskich służbach?
Inny przypadek sprzed 14 lat http://polska.newsweek.pl/zbrodnia-doskonala-z-finiszem-w-wiezieniu,49649,1,1.html
Podejrzany powiedział, że wrzucił ciało do rzeki,
@syven: Zgadzam się, dzisiaj też pisałem o przytoczonej przez Ciebie sprawie Sobali w kontekście, że mogą nigdy nie znaleźć. Wolę nie myśleć spacerując/jeżdżąc brzegiem rzeki ile takich obiektów może sobie tą rzeką koło mnie dyfować ( ͡° ʖ̯ ͡°)