Wpis z mikrobloga

Mireczki z #uk jak tam u Was jest z praca tymczasowa? Tak zeby sobie 2 tyg popracowac a potem 2 tyg nie pracowac, i tak co miesiac?
Chodzi mi o to ze mieszkam obecnie w Belgii, ciagne benefity (zasilek dla bezrobotnych) i popracowalbym sobie od czasu do czasu. Zasilek pozwala mi pracowac (po prostu za dzien ktory pracuje nie dostaje zasilku), nie moge pracowac tylko dluzej niz 4 tyg pod rzad bo wstrzymaja mi zasilek. Chce to robic wszystko na legalu, i chetnie bym zobaczyl jak to w tym #uk jest na #emigracja
Gdzie szukac? Tak zeby tez jakis pokoj przy okazji znalezc blisko roboty, i nie za drogo. No i najlepiej, blisko kanalu to bym sobie trase Belgia-UK smigal samochodem.
Dajcie jakies pro-tipy
  • 26
@Melcma: @inkognido: co wy z tymi lewakami ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ciagne pomocy socialnej a zasilek dla bezrobonych ktory nalezy sie tylko po przepracowaniu odpowiedniej ilosci czasu. Wyjdzcie ze swoich kartonowych pudelek i popatrzcie jak dziala swiat.
@m_bielawski: nie zrozumiales tego co napisalem. Obecny zasilek daje mi prawo pracy, zasilek jest wyplacany za dni ktore nie pracuje, a kiedy pracuje nie jest wyplacany. Prosciej juz napisac nie moge. Przyklad: Miesiac ma 26 dni robocze, pracuje 13 dni - dostaje zasilek w wysokosci 50% plus pensja z pracy.
@inkognido: czyli tak jak myslalem, #!$%@? wiesz, #!$%@? widziales. Tu gdzie mieszkam zasilek dla imigrantow jest wyplacany przez pomoc spoleczna. Zasilek dla bezrobotnych jest wyplacany przez Zwiazki zawodowe lub przez odpowiednik polskiego ZUS. Jesli nie pracowales i nic nie "wlozyles" #!$%@? dostaniesz.
@Qckey: juz ci tlumacze. Bez dobrej znajomosci jezyka niderlandzkiego celuje sie raczej w niskie pensje - 1350-1600 euro. Zasilek dla bezrobotnych trwa rok i jest podzielony na 3 fazy: Pierwsza 1350 euro, potem 1200 i ostatnia faza okolo 1000 mies.
Czysta matematyka. Zasilek jest dla prac tymczasowych, kiedy nie masz stalego kontraktu i nie pracujesz 5 dni w tygodniu. Wtedy za kazdy dzien kiedy siedzisz w domu wyplacane sa ci pieniadze.
@m_bielawski: ale co Cię tak boli jego moralność? Gość jest tysiące km od Ciebie i w żaden sposób nie działa na twą niekorzyść, więc pytam - o co spinasz? Ma możliwość to korzysta. Serio tak trudno odpowiedzieć na pytanie? Nie masz nic konkretnego do powiedzenia to się nie udzielaj. Szkoda mi Cię.