Wpis z mikrobloga

Dobra mireczki, jestem w HS dosyć raczkującym graczem, nie mam zbyt dużo dobrych kart ani potężnych talii, i uciułałem ~700 golda. I tutaj rodzi się pytanie, w co inwestować:
A) Arena, arena, arena. Zwykle na arenie wbijam 2-3 winy, więc tragedii nie ma, ale lepiej też może być. Chyba 2 razy, albo nawet tylko raz zdarzyło mi się dobić do 4.
B) Pakiety. Jeśli tak - klasyczne czy gobliny?
C) Przygoda. Jeśli tak w którą inwestować?

No i pytanie drugie - jak dozbieram znowu konkretną sumkę, to w co inwestować potem?
#hearthstone #pytanie
  • 14
@Dawidinho8: Na początku najlepiej kupować pakiety klasyczne i GvG, żeby zebrać jakąś podstawową kolekcję kart i, przy odrobinie szczęścia, podłapać kilka mniej użytecznych epicków/legend, które można spyłować i dzięki temu scraftować coś bardziej użytecznego. Kiedy już będziesz dysponował 1-2 grywalnymi taliami, tzn. takimi, którymi można sensownie farmić golda i próbować grać gry rankingowe, warto zainwestować w przygody. Wg mnie najlepsza kolejność kupowania przygód to: 1 i 2 Naxx, 1 BRM, 3
@Dawidinho8: Będziesz wiedział czego się spodziewać po przeciwniku, będziesz wiedział jak złożyć talię w drafcie, bo poznasz działanie i synergie kart. Pooglądaj streamy na twitchu najlepiej: GuardsmanBob, Trump i paru innych, unikaj tylko ludzi pokroju Forsena czy innych przygłupów
@Dawidinho8: Niestety nie umiem ci tego powiedzieć. Po prostu raz na jakiś czas odpal sobie arenę i zobacz, czy jest jakiś progres. Chodzi o to, żeby załapać takie rzeczy jak tempo, value i otrzaskać się z możliwymi zagraniami przeciwnika.
TGT nie jest zbyt dobre dla nowych graczy, bo większość dobrych kart z tego setu to raczej "uzupełnienie" do twoich talii niż coś, wokół czego warto je budować. Poza tym ze wszystkich
będziesz wiedział jak złożyć talię w drafcie, bo poznasz działanie i synergie kart.


@Jednobrewy: Powiedzmy że mniej więcej to ogarniam. Zapewne mniej niż więcej, ale coś tam ogólnie "świta". W dodatku korzystam z tego programu heartharena, który podpowiada jakie karty mam wybrać. > tempo, value i otrzaskać się z możliwymi zagraniami przeciwnika

Coś tam na YT oglądam, ale gram raczej bardziej rekreacyjnie, nie siedzę nad tym aż tak dużo. Dzięki za