Wpis z mikrobloga

Może mirko nie jest typowym miejscem na tego typu anonse, ale szkodzi spróbować. Podobno są tu też całkiem ogarnięci studenci z #pwr. :)
Krótko mówiąc, poszukuję chętnych studentów do realizacji prac dyplomowych (zarówno inżynierskich jak i magisterskich), ze mną jako promotorem.
Tematyka: technika laserowa, konkretnie #lasery światłowodowe (iterbowe, erbowe, tulowe, holmowe) - lasery femtosekundowe, lasery dużej mocy (megawaty), lasery emitujące w średniej podczerwieni (> 2 um), generacja supercontinuum, własności optyczne materiałów niskowymiarowych (grafen, fosforen, izolatory topologiczne, dichalkogenki metali przejściowych, wszystkie MoS2, WS2 itd.), spektroskopia laserowa (systemy do detekcji molekuł z użyciem laserów), lasery w zastosowaniach bio/med, i inne zagadnienia pokrewne. Brzmienie tematu do sformułowania z konkretnym kandydatem, w obrębie wymienionych obszarów.
Dla kogo: generalnie osadzeni jesteśmy na W-4, ale miałem już dyplomantów np. z W-11, mile widziani fizycy, mechatronicy lub elektronicy z W-12, wszyscy posiadający jakąś podstawową (teoretyczną) wiedzę z zakresu optyki klasycznej, optyki nieliniowej, techniki laserowej i światłowodowej. Formalności międzywydziałowe da się jakoś załatwić.
Czego oczekuję: generalnie poszukuję osoby/osób silnie zmotywowanych, najmilej widziane osoby które chciałyby poświęcić swoje przyszłe życie tzw. karierze naukowej. Nie oszukujmy się, prace te mają charakter wybitnie eksperymentalny i często bardzo podstawowy, i mają potencjał kontynuacji w ramach doktoratu. Dobra praca magisterska to wg moich standardów co najmniej 10-20 godzin tygodniowo w laboratorium. Dlatego poszukiwani ludzie silnie zmotywowani, zdeterminowani, cierpliwi i żądni wiedzy, ludzie z zacięciem naukowym i umiejętnościami praktycznymi.
Co oferuję: dostęp do laboratoriów i aparatury na najwyższym poziomie, otoczenie grupy będącej aktualnie jednym z najlepszych na świecie zespołów badawczych w tej dziedzinie, możliwość zetknięcia się z bardzo ciekawymi zjawiskami fizycznymi oraz obcowania z aparaturą pomiarową, no i nie ukrywajmy - zajebisty promotor. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście jak kogoś to interesuje, to jak najbardziej możliwość publikacji wyników w topowych czasopismach, jak i wiele innych, bardzo konkretnych profitów, o których już rozmawiamy z osobami, które się zdecydują u nas robić.
Jak by przypadkiem ktoś miał jakieś pytania lub chciał zasięgnąć informacji - można walić na priv. Elo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
@aikonek: tacy ludzie na Mirko. nie wierzę. w ogóle jak studiowałem na EiT to na forum coijak był gość o ksywie Aikon z Gordonem Freemanem w avatarze. to Ty?
  • Odpowiedz
@aikonek: zostań moim opiekunem pracy (promotor to na doktoracie jest - przynajmniej tak jest zapisane w regualminie). Temat pracy to posadowienie obiektu na istniejących fundamentach. Mój obecny może w każdej chwili zniknąć i się martwię.
  • Odpowiedz
@spoxman: to nie był jakiś tam gość, to był admin. :D

@-PPP-: hmm... to zależy jakiego typu programistą jesteś. Często borykamy się z problemami numerycznymi, przede wszystkim chodzi o symulację działania laserów (np. propagacja impulsów w światłowodach, itd.). Wymaga to implementacji pewnych algorytmów (do rozwiązywania równań różniczkowych). Bardziej wymaga to chyba zacięcia matematyczno-fizycznego oraz umiejętności programistycznych. Jeśli takie coś Cię interesuje, to jak najbardziej.

@Spratus: opiekun, promotor - jak
  • Odpowiedz
@aikonek: Jestem z pepetu, więc oczywiście miałem do czynienia z tym wszystkim, o czym piszesz, ale zdecydowanie mnie to nie rajcuje, więc raczej nie będę się nadawał:)
  • Odpowiedz