Wpis z mikrobloga

@tomy86: Darz Bór kolego! Dostałem na testy Armasight Dark Strider Gen 1+ z oświetlaczem IR. Spisał się bardzo dobrze. Widać każdą zwierzynę z daleka, jednak aby ją rozpoznać dokładnie trzeba zrobić podchód na około 150 metrów. Tak BTW - piękny byk! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kruszon71: oglądam Dipola D215 z doświetleniem ale czytałem własnie że różnie z nim. To co na yt widziałem całkiem daje rade ale własnie zastanawiam sie jak jest w rzeczywistości.
Na dobrą sprawę lornetka jedynie do zlokalizowania bo i tak jak jest #!$%@? ciemno to w lunecie nic nie zobaczysz.
@tomy86: A to wiadomka, że przynajmniej bez połówki księżyca zwierza w lunecie nie uświadczysz. Przez weekend bawiłem się termowizją kolegi. Olaboga, ale przednia DROGA zabawka ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Ptolemy: do obserwacji i rozpoznania celu noktowizja jest dozwolona, lecz nie może być na broni ani być użyta jako przyrząd celowniczy. Do celowania można użyć jedynie lunety w której światło jest naturalne chociaż sam punkt celowniczy może być podświetlany.

@tomy86: w domu posiadam coś takiego http://noktowizja.com/noktowizory/lunety-noktowizyjne/yukon-nv-5x60.html#prettyPhoto i spisuje się dobrze. Na 150m można bez problemu rozpoznać cel. Przy połowie księżyca i włączeniu podczerwieni można zobaczyć wszystko prawie jak w dzień,
@radzio541: wiem wiem. Ale jak nie ma księżyca to raczej strzela na slepo nie będziemy. Do obserwacji jak najbardziej. Chyba źle zrozumiałem temat, bo uznalem że ktoś się przyznał do polowania z noktowizorem :p
@tomy86: lornetka to jest jak obowiązek na polowaniu, noktowizor to tylko dodatek do pomocy. A ostatni raz na polowaniu byłem z dwa miesiące temu :/
Noktowizor pożyczany był też dla kolegi myśliwego i tak ocenił mówiąc, że też sobie taki sprawi. Ale czy już kupił to nie wiem :)

@Ptolemy: Gdyby ktoś się przyznał to bym był chyba pierwszy aby zakapować haha :P Przez takie osoby co nie przestrzegają prawa
@tomy86: zero pisków. :)
Jeśli masz jakiś sklep niedaleko siebie jak militaria lub coś podobnego, to idź do nich. Zobacz ofertę, wybierz a jeśli się nie spełni to oddaj. Nic przecież się nie stanie jeśli tak zrobisz :)
@tomy86: nic takiego nie zauważyłem, żeby pisk odstraszał. Jak dziki buchtują i lekko wieje wiatr to na 30 metrów mozna je podejść, a i jeszcze szeptem z drugą osobą można rozmawiać :)