Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy, ale nie w sprawach jak napisać if, tylko żeby mnie ktoś naprowadził jaką drogą pójść i czego użyć by było dobrze. Target to mobile (android), gra. Mam bazę danych sqlite i mam dwie tabele - w jednej definicje przedmiotów w grze, jest ich parę tysięcy. A druga tabela to posiadane przedmioty przez gracza, czyli zapisane id do tej pierwsze. Problem taki, że chciałbym robić co jakiś czas update'y i dodać nowe definicje przedmiotów, albo jakiś zmienić. Jeśli podmienię bazę danych to wyczyszczę informację o posiadanych przedmiotach.

Co byście radzili? Może w pamięci coś trzymać, może w pliku, a może jakieś skomplikowane coś.
#programowanie #androiddev
  • 5
  • Odpowiedz
@fenix7557: no ale z czym masz problem? możesz przecież dodawać nowe rekordy albo zmieniać stare. niczego nie musisz podmieniać. Chyba że chcesz robić to po wydaniu gry. Wystarczy przygotować jakiś eksport, który przeniesie tabelę z przedmiotami.
  • Odpowiedz
@ZimnyKruk: @Geburstag: Dobra, trochę inaczej. Wypuszczam apkę gdzie w bazie danych jest tabela z definicjami przedmiotów, oraz tabela z posiadanymi (czyli relacja do pierwszej tabeli).
Za miesiąc chcę dodać nowe przedmioty do gry. Jak to zrobić?

Chyba że będą dwie bazy. Ta co mówię i ta "update'owa". Jeśli to pierwsza instalacja, wsadzamy całą bazę danych. Jeśli update (czyli jeśli istnieje 1 db) to dorzucamy tam dane z drugiej. No to
  • Odpowiedz
@fenix7557: Nie podoba mi się rozwiązanie twojego problemu zbytnio. Ogólnie gdy implementujesz sqlitehelpera musisz nadpisać metodę onUpgrade i na tej zasadzie możesz działać ale to będzie katorga.
  • Odpowiedz