Wpis z mikrobloga

@DubStep_Gun: Opada na dno i przemieszcza się razem z prądem? W jakim tempie w ciągu dnia? Często jest tak, że ciało wypływa po pewnym czasie, gdy napęcznieje i gdy procesy gnilne zaczną się wzmagać; po jakim czasie może wypłynąć przy tak niskiej temp. wody?
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: Hmn, gdyby ktoś się siłował by ją zrzucić z tego mostu to na barierce powinno być sporo śladów, chociażby włosy, odciski na barierce. Nie wiem czy policja badała barierkę jakoś dokładniej.
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: > Pozwole ze wkleje tutaj linka (angielski) od amerykanskiej policji. "The biology of drowning"
http://www.operationtakemehome.org/sar/Fire%20and%20Rescue%20Personnel/Biology%20of%20drowning.pdf

A tu skrot maly.
*Cialo zawsze idzie na dno, niezalezne od glebokosci
*Cialo prawie zawsze wyplyw. Kiedy? Zalezy od ilosci tluszczu w ciele i temperatury.
*Bledem jest szukanie zbyt daleko od miejsca utoniencia w rzece. Nawet jesli rzeka ma silny prad na gorze, przy dnie predkosc liczy niemal 0.
*Cialo zwykle przemieszcza sie po wyplynieciu,
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: skoro stan Warty w tamtym miejscu wynosił tylko 1.5m to prąd pewnie ją poniósł dobre kilka kilometrów w dół. Było za płytko na dużą różnicę prądu między powierzchnią rzeki a jej dnem.
Czas wypłynięcia topielca zależy w największej mierze od temperatury wody. Obecnie jest blisko zera, czyli ciało jest zakonserwowane dłużej niż w lecie. Mimo wszystko do dwóch tygodni powinna się pojawić na powierzchni jeśli rzeczywiście znalazła się w rzece.
  • Odpowiedz