Wpis z mikrobloga

@098765: kiedyś miałem wybór Rpi model b kontra banana pi, wybrałem Rpi i już ok 2 lata chodzi serwer torrentów i śmiało mogę polecić bo uczyłem się na nim podstaw linuxa. Dziś mimo że bardzo lubię rpi to wybrałbym banana bo posiada jedną bardzo ważną i niezwykle potrzebną rzecz..... złącze SATA
@098765:
@feriar: dokładnie tak jak kolega napisał laptopowe dyski 2.5 " zasilania dodatkowego nie potrzebują... wystarczy sata podłączyć do banana
natomiast dyski 3.5" potrzebują zewnętrzne zasilanie dokładnie tak samo jak w dyskach przenośnych 2.5 działa z usb a 3.5 potrzebuje zasilacza
@098765: Masz na myśli Bannana Pi ? Spokojnie bym zamówił z alie. Masz 2 miesiące okresu ochronnego. W tym czasie jak paczka Ci nie przyjdzie to robisz spór na alie i sklep oddaje Ci całą kasę ;)
@qzer: ulepszona, ale nie masz aż takiego wsparcia i ilości systemów, słyszałem że na bananku nawet zmodyfikowany pod niego raspbian z problemami chodzi, a o XBMC już nawet nie ma co myśleć.
@098765: jeśli chcesz rozwiązania które będzie działało "out of the box" i chcesz najpierw się pocieszyć i pobawić gotowymi projektami i narzędziami, a potem zacząć kombinować i uczyć się robić rzeczy samemu, bierz RPi. Jeśli chcesz od samego