Wpis z mikrobloga

Czołem Towarzysze z #neuropa oraz Karły z #4konserwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na dnie szafy udało mi się znaleźć Encyklopedię PWN wydaną w roku 1982 (wydanie granatowe).
Kiedyś było to pożądane i dobre źródło wiedzy, teraz jest to głównie kilkaset stron #lolcontent -u o charakterze #bekazlewactwa

W związku z tym powołuję tag #1982
Pod nim będę wrzucać zdjęcia najdziwniejszych i najśmieszniejszych pojęć dotyczących polityki, ekonomii i historii, znalezionych w Encyklopedii ( ͡ ͜ʖ ͡) #lewackalogika #heheszki

Postujcie swoje pomysły w komentarzach, wybiorę ten który w ciągu jednej doby zdobędzie najwięcej plusów.
Postaram się postować codziennie (ʘʘ)

Zacznijmy od: sprawiedliwość społeczna
źródło: comment_LQrMhqm8PUMsaHmuo3vOyhfVHAzHN4RK.jpg
  • 15
@xvovx: Witamy na pokładzie. Spr. społ. to dopiero początek tego co udało mi się tam znaleźć w zaledwie dwa dni. Ale potrzebuję pomysłów gdzie szukać haseł ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@mistellaire: o ile to wydanie jest w jakikolwiek sposób podobne do starszego, to szukaj haseł związanych z ZSRR (historia, gospodarka, bieżąca polityka), ekonomią socjalizmu (albo samą ekonomię socjalizmu jako osobne hasło xD ), mocne powinny być też hasła opisujące liderów komunistycznych.
@mistellaire: kojarzę tę encyklopedię. Pod hasłem „kapitalizm” jest taki np. obiektywny tekst: „Podstawową sprzecznością kapitalizmu jest sprzeczność między społecznym charakterem procesu produkcji a prywatnokapitalistyczną formą przywłaszczania. Wraz z rozwojem kapitalizmu sprzeczność ta zaostrza się coraz bardziej i pogłębiają się antagonizmy klasowe między burżuazją a proletariatem.”