Wpis z mikrobloga

Hej, jak złożyć skargę na listonosza? Ciągle dostaje awiza, teraz przyszło na 5 listów poleconych, malusie listy to przynosi, a na resztę tylko awiza i to do odebrania od 17.00 do 18.00 tego samego dnia lub następnego. Dziś była awantura na poczcie, bo widziałam swoje listy (no chyba umiem czytać do kogo adresowane), a babka nie chciała mi ich wydać, bo listonosz musi wrócić, bo on ma oficjalnie te przesyłki ze sobą i czekaj sobie człowieku do 17.
#pocztapolska
#poczta
  • 15
  • Odpowiedz
@sylvero: jesli listy sa gabarytu B to n8e musimy ich brac w rejon. tak sam9 gdy przychodzi ich jednorazowo spora ilosc. co do listow lezacych na poczcie to na upartego babka mogla ci wydac ale gdyby nie spisala dobrze numeru lub kto odebral to listonosz mialby problem.
  • Odpowiedz
@Old_Postman: tylko, że czasami potrafi nie postawić tego cholernego znaczka z godzinami odbioru, tylko napisać normalną godzinę skoro to i tak leży na poczcie, połowa dzisiejszych listów z powodzeniem do skrzynki wejdzie
  • Odpowiedz
@sylvero: najbezpieczniej isc zawsze na drugi dzien. jesli przyszedl do ciebie wiecej niz jeden wiekszy list to 99% listonoszy to zostawi na poczcie. szczegolnie w pon. ja np dzisiaj wroce o 17-18 na urzad i jakos nie widzialoby mi sie nosic niektorych listow.
  • Odpowiedz
@Old_Postman: ale ja to rozumiem, tylko, że skoro już się nie nosi tych listów to można od razu napisać, żeby sobie ktoś mógł od razu odebrać, a nie się bawić kotka i myszkę
  • Odpowiedz
@sylvero: ja tak robie. dodaje notke na awizo albo daje do reki i tlumacze co i jak. klient idzie na okienko mowi to co mu kazalem powiedziec a asystentka przynosi list z ekspedycji (gdzie powinien lezec). Niestety Urzedy sa rozne i w niektorych jest wielka afera jak listowy zostawi przesylki wiec ukrywaja je po biurkach. Co zrobisz. Niektorzy naczelnicy sa dziwni i wprowadzaja dziwne "przepisy"
  • Odpowiedz
@Old_Postman: czyli pozostaje mi skarga? moje listy leżały obok pani na poczcie, a czytać niestety potrafię. Przede mną facet przyszedł bez awiza, bez numeru przesyłki, podał tylko dane, że dzisiaj powinna być przesyłka na jego żonę i jej imię i nazwisko i babka grzecznie mu dała przesyłkę. No, a ja z awizem nie mam prawa dostać czegoś, co pod ręką leży?
  • Odpowiedz
@Old_Postman: a jeśli mam w statusie "oczekiwane do odbioru w placówce" to i przed tą 17.00 mogę iść? czy jednak też mi powiedzą, że proszę przyjść jak karteczka nakazuje?
  • Odpowiedz
@Old_Postman: no bo mam te awizo (zaznaczam, że mam babcię niewychodzącą z domu, więc jest to śmieszne), mogę iść o 17 (no pójdę, bo mi akurat na już potrzebne te rzeczy), tylko, czy w przyszłości przy takim statusie na trackingu mogę odebrać te przesyłki przed 17? Wiem, że nie idzie, bo widziałam własne paczki ()
  • Odpowiedz