Wpis z mikrobloga

Mieszkam sobie poza moim miastem rodzinnym od ponad 7 lat, dzwoni moja mama, że polecony do mnie przyszedł, nie miała czasu go odebrać i dopiero dziś pojawiła się w urzędzie pocztowym, okazało się, że to od komornika sądowego i nie wydadzą jej, bo musi być upoważnienie, a dziś ostatni dzień. Na szczęście pracowniczka poczty przeczytała z pieczątki imię i nazwisko tego komornika. Znalazłem w internecie numer, dzwonię tam, przedstawiam się, pani sprawdza moją sprawę, po czym dowiedziałem się, że chodzi o alimenty, które nie zawsze były płacone przez mojego starego. Mam już 33 lata, więc chyba od 9 lat mi już nie przysługują, nie ważne. Właśnie się dowiedziałem, że komornik wyegzekwował 16 tys. cebulionów i prosi mnie o podanie numeru konta lol :P #coolstory #truestory #wygryw
  • 68
  • Odpowiedz
  • 0
@myszczur: gratuluję taty, taki prezent synowi na mikołajki zrobić, prawie jak byś wygralw totka

Jeden mały minusik to wychowywać się bez ojca, chociaż czasami to lepiej
  • Odpowiedz
@ceflon: Jako przedszkolak miałem silne ciśnienie na posiadanie ojca, potem mi przeszło, jednym z efektów takiego wychowania jest to, że zawsze lepiej dogadywałem się z kobietami niż facetami.
  • Odpowiedz
@myszczur: Nie ma wieku, od którego nie przysługują alimenty. Jeżeli nie miałbyś żadnych możliwości samodzielnego utrzymania to i do 30 mógłbyś dostawać, gdyby sąd tak postanowił. Oczywiście zakończenie nauki około 25 roku życia w zasadzie zawsze oznacz koniec obowiązku płacenia. Ojciec powinien złożyć odpowiedni wniosek do sądu o zwolnienie z obowiązku płacenia alimentów, skoro tego nie zrobił to zgodnie z prawem dalej Ci przysługują i można je ściągać :)
  • Odpowiedz