Wpis z mikrobloga

Jakiego sposobu przedstawienia podróży w czasie jesteście zwolennikami? Nawiązując do tego znaleziska. Obejrzałem dziś film The Lake House i wszystko było pięknie do momentu pojawienia się drzewa przed blokiem. Nienawidzę w takich filmach, gdy bohaterowie z przyszłości mają możliwość oddziaływania na przeszłość! To jest niedorzeczne. Właśnie przez to Looper to jeden z najgłupszych filmów jakie widziałem. Co się stało to się nie odstanie! Najlepiej przedstawione jak dla mnie było to w Lostach, w piątym sezonie. Są w ogóle takie filmy jeszcze? #film #seriale #filmy #podrozewczasie #czas #powaznywpis
  • 14
@wujekandrzej: @jestem_legenda: Obu wam się rozchodzi zapewne o paradoks podróży w czasie. Na przykładzie.

1 maja wynalazłeś sposób na podróżowanie w czasie, cofnąłeś się do 25 kwietnia i wysłałeś w ten dzień kupon totolotka. Ale jeśli by to się wydarzyło to 1 maja gdy wynajdowałeś maszynę do podróży w czasie byłbyś już milionerem. Ponieważ to co się dopiero wydarzy już się wydarzyło. Trochę to zagmatwane, ale mam nadzieję, że da
@Sebeq92: i właśnie o to mi chodzi! Gdy się cofniesz w przeszłość nie możesz nic zmienić, jeśli kupisz kupon totolotka i wygrasz, to przed cofnięciem się też już byłeś milionerem itd. Wszechświat wszystko skoryguje.
@wujekandrzej: No właśnie. I o to chodzi, że nie da się tego realistycznie przedstawić w filmie, ponieważ jest to paradoks, który praktycznie uniemożliwia podróż w czasie (wstecz z możliwością zmiany biegu wydarzeń) :)