Wpis z mikrobloga

Piotr - brat Ewy
"Ale bzdury piszecie z tym ABW chłopaka, niektóre komentarze naprawdę ostro chybione. On jest na silnych lekach uspokajajcych i pod opieką psychologa bo nie radzi sobie z tą sytuacją (postawcie się na jego miejscu - tyle oskarżeń) więc psycholog mu odradzil badanie - mogłoby go błędnie czymś obciążyć. Zapewne podda się badaniu w innym czasie. Piotr"
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1657946061130674&id=1656382081287072
#ewatylman
  • 12
@www_h: Wariograf mierzy parametry biologiczne, takie jak ciśnienie i oddech. Jeżeli mówisz prawdę- jesteś spokojniejszy, jeżeli mówisz nieprawdę- twój oddech może przyspieszyć. To tak bardzo w skrócie. Najpierw zadają Ci pytania ogólne, żeby sprawdzić w jaki sposób reagujesz na prawdę a w jaki na fałsz, na podstawie tych odpowiedzi ustalają baseline. Osoba bardzo blisko związana ze sprawą jest nastawiona bardzo emocjonalnie, jeżeli dostałaby pytanie "Zabiłeś Ewę?" to mogłaby się zdenerwować samym
parametry biologiczne


@Kiziak: jak już coś do parametry życiowe

Jeżeli mówisz prawdę- jesteś spokojniejszy, jeżeli mówisz nieprawdę- twój oddech może przyspieszyć


@Kiziak: A co w przypadku gdy ktoś się denerwuje(oddech przyspiesza) z powodu badania wariografem a jest niewinny?

Najpierw zadają Ci pytania ogólne, żeby sprawdzić w jaki sposób reagujesz na prawdę a w jaki na fałsz, na podstawie tych odpowiedzi ustalają baseline


@Kiziak: Po pierwsze dokonuje się najpierw całego
@Kiziak: ja prosiłem o odpowiedź @WesolyGrabarz: na temat "jak wariograf pokazuje jak kłamiesz" a nie Ciebie. Jeżeli chcesz komuś pomóc to może warto się zastanowić: "czy kompetencje, które posiadam pozwalają mi na to".

Jakbym nie miał pojęcia na temat "wariografu" to według Ciebie (czytając mój wcześniejszy post) pomógłbyś mi tym swoim postem? Czy jednak byś mi zaszkodził? przekazując "głupie" stereotypy panujące w społeczeństwie na temat tego urządzenia.