Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, iż na wykopie przebywają ludzie żywo zainteresowani tematem:

"That climate change is happening, that it is very largely man-made and that it is exceedingly dangerous, are all now hard to deny (though America’s leading Republican presidential candidates routinely try). This year will all but certainly be the hottest since 1880, when NASA’s records begin. If so, 2015 will break a record that was set only in 2014. Every single year so far this decade has been hotter than every single year before 1998 (see article)."

http://www.economist.com/news/leaders/21679193-global-warming-cannot-be-dealt-using-todays-tools-and-mindsets-so-create-some-new?fsrc=scn/tw/te/pe/ed/clearthinkingneeded

Więc pytam, co z naszym węglem i jego zasobami na 200 lat? Przecież Chiny, w zasadzie cała Azja, Ameryka pn. głęboko w poważaniu mają limity, które próbuje się nałożyć na państwa UE? Sądzę, że Polska powinna wynegocjować okres przejściowy liczony w dekadach.

#klimat #nauka #geoinzynieria #energetyka #gospodarka
  • 6
  • Odpowiedz
@HaHard: Bzdura, Chiny i USA mają brutalne programy redukcji emisji CO2 i przejścia na bezemisyjna źródła energii. Jedyne dwa kraje, które nie do końca się w ten trend wpasowują to Brazylia i Indie.
  • Odpowiedz
@Majk_: @babisuk: Szydło: "Porozumienie klimatyczne w Paryżu jest możliwe - liczymy na korzystny dla polskiej gospodarki rezultat". Do pozostałych argumentów później się odniosę
  • Odpowiedz
@Majk_: chyba spadłeś z księżyca, rozumiem że według Ciebie w Chinach wszystko gra jeśli chodzi o kontrolę jakości, gospodarowanie odpadami, emisję spalin ... Gratuluję.
@babisuk: sądzę, że zostało to policzone (nie siedzę w energetyce, bazuję na tym co przeczytałem lub usłyszałem e mediach, może coś więcej wiem o energetyce jądrowej, pozostałe technologie mało mnie interesują), stawia się tezę, iż w naszym wypadku (kraj zasobny w kopaliny) energetykę powinniśmy rozwijać o
  • Odpowiedz