Wpis z mikrobloga

@koroluk: bezpieczeństwo moje i mojej rodziny > wszyscy uchodźcy na tym świecie. Nie miałeś nigdy sytuacji, w której banda patusów dobija się do mieszkania, w którym znajduje się twoja żona z dziećmi podczas gdy ty jesteś na wyjeździe służbowym? Jasne, że nie miałeś. Inaczej byś śpiewał. Nigdy do was nie dotrze, że żaden normalny człowiek nie postuluje o sprzedawanie pukawek w supermarketach, chodzi tylko o zniesienie uznaniowości? Chcę mieć broń do
@Ripper_roo: w punkt. te wszystkie tłumaczenia o obronie domu, o tym że broń to bezpieczeństwo, są poprostu idiotyczne :D szansa że ktoś użyłby takiej broni w tym celu jest znikoma. tutaj chodzi o to, że ci ludzie poprostu lubią broń i w obecnym systemie prawnym by im jej nie dali (bo większość z nich jest chora psychicznie xD) po to mamy rozwiniętą cywilizacje, żeby płacić odpowiednim służbom za nasze bezpieczeństwo, prawactwo
@magiczny_orangutan: Patusy sami sobie wezmą broń i będzie im tym łatwiej im będzie jej więcej wśród innych ludzi.
Patusy też nie biorą się z jakiejś nibylandii, tylko to będą ci sami, którzy broń zdobędą legalnie, bo póki będą niekarani, to do broni też będą mieli dostęp.
Ponad to zwolennicy dostępu do broni paradoksalnie też nie chcą, by była ona powszechnie dostępna, aby nie znalazła się w rękach złych ludzi. Wobec tego
@LewitujacyCzlowiek: wszyscy idą do sejfu z bronią, biorą po dwie sztuki i rozpoczynają operację pozbycia sie intruza z domu xD to też dobry argument, zwolennicy broni myślą ze wystarczy umieć z niej strzelać zeby poradzić sobie z napastnikiem w sytuacji kryzysowej, gdzie w gre wchodzi element zaskoczenia, chaos i milion innych rzeczy których nie nauczą sie na strzelnicy. po to są służby państwowe, żeby seba nie musiał się tym martwić
@Ripper_roo: 2:27 Jak uwielbiaj Jima i zgadzam się w pełni to tu jest mały wyjątek. ~15 lat temu kasjerki w bankach miały broń, obecnie już tam nawet ochroniarze nie mają - żeby nie prowokować przestępców, oni przychodzą po kasę i nie w roli kasjerki jest to by ryzykować za nią życie. Tylko w przypadku problemu ekstremistów jak we Francji oni nie przychodzą po pieniądze, nie przychodzą zabić kogoś konkretnego, oni chcą
@arxorm: wychodzi na to, że najlepiej jest znaleźć coś po środku, czyli taki system jak w USA czy innych somaliach, ale wprowadzić więcej testów badających inteligencję takich osobników, ich zdrowie psychiczne, oraz odpowiednie obchodzenie się z bronią, którego nauczyliby się wcześniej na szkoleniu praktycznym i teoretycznym, czyli coś co już na samym wstępie odsieje cała patologie. Ostatecznie broń nie jest dużo bardziej niebezpieczna od zwykłego noża, różni ja tylko zasięg działania
@magiczny_orangutan:

Ostatecznie każdemu może odwalić


Dlatego właśnie broni powinno być możliwie najmniej w społeczeństwie, bo od tego są służby mundurowe, aby się nią posługiwać i to oni mają być na bieżąco szkoleni i sprawdzani.
Chcę broń żeby sobie ponapieprzać do dzików ptaków, dla własnego bezpieczeństwa, żeby się nie prosić państwa o ochronę i bezpieczeństwo dla siebie i swojej własności. I lubię broń!!!. A do tego nie ma akcji że jak jakiś pajac wyskakuje z giwerą to rozpieprza 30, 100 czy więcej osób i nie ma go kto zatrzymać. A podludzie uważają że jak się zabroni posiadania broni, to tego nie będzie. Oprócz samego prawa do posiadania