Wpis z mikrobloga

@arxorm: poza tym, podałeś przypadki OBECNIE bezbronnych, najsłabszych ogniw. Które zawsze takie pozostaną. Wytłumacz mi, jaką przewagę nad babcią czy dzieckiem, które mogę zabić jednym ciosem daje mi broń, geniuszu :D
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded:
Widzę, Tobie trzeba rysować, ale nie mam na to czasu.
1. Napastnik nie bierze ryzyka pod uwagę - naukowo udowodnione (poszukaj sobie w wikipedii) i tu już się walą Twoje argumenty na ten temat.
2. Powszechność broni palnej powoduje zwiększenie jej liczby wśród przestępców. Do tej pory przestępcy nie mają jej wiele, co widać na napadach na sklepy w Polsce:
  • Odpowiedz
@arxorm: Na początek wrzucę link, który wyjaśnia parę kwestii w sprawie liberalizacji dostępu do broni.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=75&t=78616&p=1504088&sid=9ea24e6778bde29f14ae4f88f7d45cb#p1504088

Tutaj przekazuje artykuł świetnie tłumaczący, dlaczego zakaz posiadania broni jest zamachem na wolność człowieka:
http://www.miasik.net/articles/snyder.html
_Ale w 1987 roku Floryda uchwaliła jednolite prawo do noszenia ukrytej broni, które nakazuje władzom hrabstwa wydawanie pozwolenie każdemu, kto spełni określone obiektywne kryteria. Prawo wymaga, aby pozwolenie zostało wydane każdemu starającemu się, który jest mieszkańcem, ma przynajmniej 21 lat, żadnej kryminalnej przeszłości, nie miał przypadków nadużywania alkoholu i narkotyków, nie przechodził choroby umysłowej, i przedstawi dowód pomyślnego ukończenia kursu bezpiecznego obchodzenia się z bronią organizowanego przez NRA czy innego, konkurującego instruktora. Petent musi zostawić odciski palców, których władze użyją do sprawdzenia rejestrów. Zezwolenie lub odmowa musi być wydana w ciągu 90 dni, jest ważne w całym stanie i trzeba go odnawiać co 3 lata, co zapewnia władzy regularny sposób oceniania, czy udzielenie pozwolenie
  • Odpowiedz
@arxorm: Wrzuciłem dane z okresu przed 1990s, więc ten spadek zabójstw ( do 1998?) jest spowodowany liberalizacją prawa do posiadania broni XD. Przeczytaj chociażby to co tu wrzuciłem nie wchodząc w linki.
  • Odpowiedz