Wpis z mikrobloga

@KonfederatZBaru: chociaż nie przeszedłem Gothica 3 do końca to mogę powiedzieć, że z tego co pamiętam brakowało mi w nim trochę klimatu Górniczej Doliny. Pierwsza część Risen chyba lepiej pod tym względem wypadła. Decyzję musisz podjąć sam, ale jeśli chodzi o klimat G1 i G2 to stawiałbym na Risen.
@KonfederatZBaru: Trójka też jest kanoniczna, po prostu fabularnie tam się nie dzieje zbyt dużo. Dopiero w Zmierzchu Bogów zaczęli odwalać jaja z historią, o Arcanii już nawet nie wspominając. Przejdź trójkę a potem Riseny.
@KonfederatZBaru: musisz spróbować gothica 3 żeby wiedzieć czy to jest dla ciebie. Ja zawsze odpadam po pół godziny gry, po prostu nie mogę. Za to Risena z przyjemnością przeszedłem.
@KonfederatZBaru: do g3 podchodziłem 2 razy, ani razu nawet nie zbliżyłem się do połowy gry. Wszystko się powtarza, ciągle to samo, tylko "otoczka" się zmienia (specjalnie tak piszę, by przypadkiem spoilerów nie robić :P).
Za to Risena przeszedłem 2 razy, świetna fabuła, soundtrack, dialogi. Niestety nie ma polskiego dubbingu (z tego co pamiętam jest w Risen 2), ale po chwili się przyzwyczaisz :)
Co do kolejnych Risenów to inna bajka. Jednym
@KonfederatZBaru: gothic 3 to sandbox - jeśli lubisz sandboxy to ci się spodoa, gra jest przyjemna, grafika do dziś robi wrażenie, najlepszy soundtrack w grach do tej pory, z najnowszymi patchami i quest packiem spokojnie można grać, trza jedynie pamiętać że to nie jest rpg i nie ma tutaj fabuły, poza tym gra bardzo przyjemna, natomiast risen 1 to akurat bardzo dobry rpg przez pół gry, i bardzo #!$%@? rpg przez