Wpis z mikrobloga

Jestem fanem Gothica i Gohica II. Zapytany o swoją ulubioną grę mógłbym podać właśnie Gothic II.

I teraz pytanko moje jest takie: lepiej, żebym zainwestował swój czas w Gothic 3 (nigdy nie grałem) czy w Risen (nigdy nie grałem)?

Co lepsze dla starego, zgrzybiałego fana Gothica?

#gry
#kiciochpyta
#gothic
  • 30
  • Odpowiedz
@KonfederatZBaru: cóż, "nie" bo ten świat nie jest dużo większy niż ten z gothica II + NK, no i w sumie tak - niektóre lokacje odblokowują się dopiero w pewnym etapie gry itp itd po prostu taki rpg jak g1 i g2, taki g3 to akurat rasowy sandbox jest - możesz pójść wszędzie gdzie się da, nie ma nic zamkniętego, ewentualnie będziesz musiał wybić npc - każdego można zabić, nawet
  • Odpowiedz
@Jurigag: Gothic 3 to nie sandbox, to tylko box, bo gra wielowątkowa to nie jest jeszcze sandbox. Gra "nieskończeniewątkowa" to jest sandbox. To, że możesz sobie pójść najpierw do punktu A i tam zrobić predefiniowane misje, a potem wrócić do punktu B i zrobić również predefiniowane misje, to zdecydowanie za mało, żeby gra mogła być opisywana tym nadużywanym pojęciem. Klasycznym sandboxem jest Minecraft, a jeśli chodzi o gry RPG to
  • Odpowiedz
@KonfederatZBaru: Gothic 3 jest fabularną kontynuacją Gothica II, akcja dzieje się bezpośrednio po zabiciu smoka ożywieńca i bardzo polecam tę grę, gra ma inny klimat niż gothic 1 i 2, ale mimo innego klimatu jest świetną grą, w dodatku w pewien sposób przełomową, ponieważ:
- grafika jak na tamte lata jest świetna
- całkowity brak ekranów wczytywania, masz naprawdę bardzo duży świat który jest cały czas dostępny
- świetna oprawa dźwiękowa, muzyka do g3 nie była tworzona jak to zazwyczaj bywa komputerowo, a nagrywana była przez orkiestrę
Oczywiście można się czepiać, że nie jest tak mroczno jak w g1 i g2 i jest to prawdą, ale dla mnie jako dla fana gothica jest to świetna
  • Odpowiedz