Wpis z mikrobloga

mam pytanko czy ktos posiada i chwali sobie monitor okolo 27" HD+ powyzej 100hz z dobrym odwzorowaniem kolorow?
potrzebuje monitor i do pracy i do relaksu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

budzet to okolo 2000 PLN/400 GBP (#zagranico). na razie znlazlem tylko BenQ XL2730Z ale ma FreeSync ktory na nic mi sie nie przyda do mojego GeForce (nie planuje zmieniac na AMD no chyba ze bede musial)

Wiem ze to tylko TN ale w tej cenie nie znajde dobrego IPSa...
IPS Glow w monitorach Asusa mnie przeraza a nie znalazlem nic w miare dobrego w tej cenie

#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #gry #grafika #grafikakomputerowa
  • 8
@zabiligoiuciekl: tylko że to jest TN xD nie znajdziesz dobrego monitora z dobrym odwzorowaniem kolorów, po co ci 100 hz do pracy i relaksu ? zdecyduj się czy do grania czy do pracy, jak potrzebujesz do gier to są ipsy z bardzo niskimi input lagami jak te monitory 100+ hz tn na 60/75 hz, jedynie czas reakcji nieco gorszy i tyle, przykładem może być dell p2414h

IPS Glow występuje w każdym
@zabiligoiuciekl: a jeśli nie to po prostu dell u2715h i tyle w temacie, po DP powinien dać radę na 75 hz(chociaż w sumie słabo bo nie widzę na googlach nikogo kto ma tyle, no cóż, widocznie tylko p2414h to taka perełka :D) ale to zależy od połączenia w sumie bo p2414h po hdmi/dvi też nie daje rady na 75 hz, a po dp już tak
@Jurigag: zaraz sprawdze tego asysa, tylko ze zauwazylem ludzie bardzo czesto narzekaja akurat na asusa jesli chodzi o bad pixele czy glow - rozumiem ze to standard ale akurat u asusa ludzie wrecz wymieniaja monitory z tego powodu...

Ciezko jest pogodzic to ze jest sie jeszcze duzym dzieckiem ale trzeba tez pracowac ;)
@zabiligoiuciekl: to jest standard, może asusa po prostu kupują niedzielni użytkownicy i nigdy nie widzieli innego IPS :P
http://wecravegamestoo.com/forums/monitor-reviews-discussion/15515-asus-pb278qr-pb278q-2014-review-semi-glossy-pwm-flicker-free-8-bit-ahva-2.html#post1311896 tu masz jak to wygląda akurat w tym modelu w porówónaniu do tych high end za tysiące złotych

tylko uważaj żeby kupić QR, a nie Q, samo Q jest z pwm, znaczy w sumie nie wiadomo bo stara wersja Q miała pwm, a nowa nie ma xD

http://www.amazon.co.uk/PB278QR-27-inch-Professional-Monitor-Display/dp/B00LGE29SK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1448631569&sr=8-1&keywords=asus+PB278QR

utaj można kupić, idzie
@zabiligoiuciekl: Nie wiem co rozumiesz przez HD+. Ja za QNIXa 2710 2560x1440, z matrycą PLS (samsungowy IPS) taką jak w samsungach dałem jakieś 230 funtów razem z cłem. Śmiga 120Hz. Polecam. Z czarnym jest tak średnio, ale lepiej niż w Iiyamie, którą miałem i podobnie jak w jakimś asusie IPS którego w pracy używałem. Trzeba tylko uważać, żeby dobrą wersję wybrać (evo II).