Wpis z mikrobloga

@dziabarakus: Moich mi trochę żal. Chociaż jak utnę to i problem stulejki zniknie.

@Szop_Sadysta: Pies ogólnie mało agresywny, ale husky, więc wiesz. Dominacja w stadzie i te sprawy. A że mam trzyletniego gówniaka, to trochę się boję.

PS. Dorosłym się szybko podporządkował, ale z młodym ma problem. Łapy mu nie poda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@gonzollo: Jak nie chcesz dopuszczać i chcesz miec psa który leży na kanapie i nic więcej to wykastruj. Moja rada jest taka jak twoj pies nie był nigdy dopuszczany do suki to dopuść. Mniej wtedy reaguje na cieczke itd.
  • Odpowiedz
@Juiceofhuman: Możesz powiedzieć coś więcej o zachowaniu Twoich psów przed i po? Aspekt zdrowotny też doceniam, ale ważniejsze jest (pewnie tak mówię, dopóki jest zdrowy) jego zachowanie.

PS. Jak był mały to mu jedno jądro nie "zeszło" i duża zastrzyków mu pakowaliśmy. Tym bardziej szkoda ciąć (nie przez względy materialne, chodzi raczej o jego męczarnie przy tych zastrzykach).

@MariuszJakistam: Nie planowałem dopuszczać, ale trochę mi smutno (i piszę serio), że
  • Odpowiedz
@dziabarakus: @Szop_Sadysta: @WolfSky: @MariuszJakistam: Nadworni #!$%@? eksperci od wszystkiego... Jakieś naukowe poparcie tego, co mówicie? Chociażby opinia weterynarza? Cokolwiek? Czy tak #!$%@? dla samego #!$%@??
@gonzollo: Prawda jest taka, że zalet kastracji jest dużo, dużo więcej, niż jej wad. Szczerze mówiąc, to nawet nie wiem jakie i czy w ogóle są jakieś wady.. Za jakieś pół godzinki będę na komputerze, może trochę dłużej, to Ci zaspamuję artykułami
  • Odpowiedz
@gonzollo: Pieseły są spokojniejsze, nie chodzi o to że mniej chętnie się bawią i ciągle śpią, bo tak nie jest, mają tyle samo energii co wcześniej, tyle że nie rozpierdzielają całego mieszkania gdy usłyszą dzwonek do drzwi i nie skaczą z radości po ludziach (ja to lubię i na mnie wciąż skaczą jak wracam do domu, jednak z gośćmi wiadomo jak jest). Na spacerze lepiej, grzeczniej. Nie jest to zmiana w
  • Odpowiedz
@robertx: To czekam na artykuły. Będę mega wdzięczny.

PS. Jestem z Wrocławia. Z Psiego Pola, żeby było śmieszniej :)

@Juiceofhuman: Słyszałem podobne opinie i coraz bardziej skłaniam się ku kastracji. Mój skacze jak szaleniec, a jak rano mam iść z nim na spacer to biega jak ciotka z biegunką, piszczy i wyje.

A nie zauważyłaś zwiększenia poziomu agresji czy jakichś poschizowanych zachowań?
  • Odpowiedz
@gonzollo:

Nie chcę mieć melancholijnego smutasa leżącego cały dzień na kanapie i #!$%@?ącego czipsy, ale też chciałbym trochę tego wariata uspokoić.

Utnij jedno jajco na próbę. Zobaczysz jak zareaguje.

  • Odpowiedz
@gonzollo: Nie, a nawet zauważyłam że jest lepiej jeśli o to chodzi, młody zawsze się zgadzał z innymi psami ale starszy miał z tym problem, po kastracji już tylko sporadycznie się to zdarza i to jak go naprawdę jakiś pies wkurzy. Z ludźmi to samo, kiedyś potrafił naszczekać bez powodu na starszego pana
  • Odpowiedz
@MariuszJakistam: Znaczy co, koleżanka, że była gruba, i pies też był gruby, tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A weterynarz nie powiedział, że psu po kastracji trzeba nieco inaczej dietę układać przez pierwsze kilka miesięcy, żeby takiego efektu uniknąć? I skoro KAŻDE po kastracji było grube, nie dało jej do myślenia przy KOLEJNYM, że może warto by coś na ten temat poczytać?

@gonzollo: Tutaj masz bardzo dobry
  • Odpowiedz
@robertx: myślała,że to wina karmy. Niestety nie dopiero przy 3 zabiegu wet powiedział,że to sa skutki uboczne....
2 koty i jeden pies. Pies był ostatni kastrowany. Koty wiadomo w domu siedzą. Dlatego miała prawo podejrzewać ,że to karma.
  • Odpowiedz