Wpis z mikrobloga

@MrGreeneye: Skoro tagujesz webdem, to pewnie monitor także do pracy. A wiec powiem, że dwa ekrany się przydają bardzo. Lepiej wziąć jeden zajebisty do gier i jakiś jeszcze do wyświetlania tekstu. No chyba że śpisz na kasie, a więc bierz dwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrGreeneye: jesteś grafikiem czy programistom? Ja koduje i pracowałem na monitorach po 1000zł za sztukę, w domu mam dwie używki podobne do tych z allegro i przy programowaniu i webdevie nie widzę różnicy. Jak masz hajs to możesz kupić nie wiadomo co. Ale do pracy niegraficznej taki dell spokojnie styknie. Chyba, że rozdzielczości Ci za mało, to możesz iść wtedy w 2K itd
@Zaszczyk: programuję, ale lubię mieć dobry obraz. Nie chce nie wiadomo co, po prostu coś na czym przyjemnie będzie mi się pracowało, kolory będą realistyczne, ma mieć dobre podświetlenie. No i czasem żeby odwrócić monitor w stronę łóżka i używać do filmów czy seriali.
@MrGreeneye: Na pewno nie wyobrażam sobie pracy na tylko jednym monitorze.
Aktualnie jako główny mam Dell 25' 1440p, z lewej inny dell 24' 16:10 1200px jako PIVOT - w pionie, a z prawej starszy LG 23' 16:9 także ustawiony jako PIVOT. To jest dla mnie prawie idealna konfiguracja.

Czasem zastanawiam się nad czwartym ekranem, ale jeszcze chwilę z tym poczekam.
@MrGreeneye: nie wiem jak w innych monitorach ale polecam eizo, za niecałe 9 stów kupiłem 23 cale i używany tylko przez 2k godzin (gdzie producent przewiduje do 50 k), można go obrócić o prawie 360 stopni (i wszystko jednym ruchem ręki, bez podnoszenia całości). Wiadomo, flicker free, sam ustawia sobie jasność, jak nie wykrywa ruchu to wyłącza monitor no i chyba najlepsze czyli kąty widzenia i jakość obrazu - robi robote.
Myślałem o 27'' i już prawie kupiłem, ale zdałem sobie sprawę, że przy 27 nie zyskuję nic, a tracę sporo miejsca na biurku - po bokach mam dwa dodatkowe monitory. Przy 25'' 1440p nie mam żadnego problemu z czytaniem nawet drobnego tekstu przy standardowych rozmiarach czcionek. A dodatkowe 1440p w pionie znacznie poprawia komfort pracy z kodem.