Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jest w stanie pomóc mi zidentyfikować śrubę? Miałem tym czymś przykręcony pedał, aje jak widać na foto trochę się wyrobiło. Serwis który mi naprawił problem z korbą twierdzi że cała korba jest jakiegoś typu włoskiego i nie zmienię go na żaden nowy bo wymiary są jakieś nietypowe i żebym sobie też tą śrubę wymienił bo gwint zwalony a też jest jakaś nietypowa. Ktoś coś doradzi?
#rower
zeca - Czy ktoś jest w stanie pomóc mi zidentyfikować śrubę? Miałem tym czymś przykrę...

źródło: comment_DcG9LSy424sPZ9LXJvtxYfsm7Ko4WxFz.jpg

Pobierz
  • 19
@zeca: po łebku to będzie ciężko. jak śruba ma chociaż resztki smaru to owiń go papierem białym, takim zwykłym i przekręć, zostaną ślady gwintu - zrób zdjęcie z przyłożoną dokładną linijką. albo na papierze milimetrowym.
Sprawdź też czy lewy czy prawy gwint
@zeca: jeszcze raz od początku bo mnie zgubiłeś :D miałeś tą śrubą przykręcone ramie korby a nie pedał, nie? Korba wyglada na zupełnie standardową, więc na każdy standardowy suport wejdzie. Gwint włoski może być pakietu suportu, jest rzeczywiście rzadziej spotykany ale da się to dostać - możesz sprawdzić mierząc suwmiarką szerokość mufy suportu. 68mm = bsa, 70mm = ital. Ta śruba to na 95% m8, na przyklada takie będą pasować http://allegro.pl/sruba-do-korby-na-kwadrat-korba-m8-imbus-i4985039948.html
Zaczęło się od skrzypienia, później pedały ciężko się obracały, a obracając je do tyłu strasznie chrzęściło. Trzymali w serwisie 5 dni i zapłaciłem 30zł. Koleś mówił żeby nie inwestować w ten rower za bardzo (najwyżej opony czy dętki) bo właśnie nie wymieni się tej korby czy coś bo włoskie i mają jakieś średnice mniejsze. Sorry za bełkot ale nie znam się jak widać:D Obecnie rower chodzi dobrze tylko mi ten pedał odleciał
zeca - Zaczęło się od skrzypienia, później pedały ciężko się obracały, a obracając je...

źródło: comment_GnPMFMu5gWrSMEp7SJuknf7tRGMHxWCp.jpg

Pobierz
@zeca: Śruba wygląda całkiem zwyczajnie, gwint prawy i raczej metryczny (polska produkcja), w byle metalowym powinieneś kupić pasującą, w dobrym metalowym - nawet utwardzaną i pasujacą. Bierzesz śrubkę, udajesz się do pobliskiego metalowego. Jak sklep mały, to Ci sprzedawca dobierze, jak jakaś Castorama czy coś - dobierasz nakrętkę do śruby i na półce masz napisany rozmiar gwintu. Bierzesz śrubę z tym samym gwintem i o tej samej długości, albo zapamiętujesz te