Wpis z mikrobloga

Mirki dzieciate- pomóżcie - szukam gier dla 6-latki i dla 4-latka. Gry - jakieś mądre, rozwojowe. Przez etap "Chińczyka" już przeszliśmy. Proszę pomóżcie. Niedrogie - bo tak do 30zł. (Nie żydzę, tylko wybieram prezenty mojej rodzinie - która ma je kupić moim dzieciom) ;) Mamy szachy(na ten moment warcaby, skoczki), bierki, ze 3 gry typu chińczyk. Szukam czegoś w co samej będzie mi się chciało z nimi grać.
#pomocy #grybezpradu - o jaki fajny tag!! #gryplanszowe #pytanie #dzieci
  • 24
  • Odpowiedz
@monalisssa: No szkoda, bo gra jest prześliczna i ma kilka trybów rozgrywki, a nic nie stoi na przeszkodzie wymyślaniu własnych zasad.

Uno też jest świetne, banalne ale czasem potrafimy z chłopakiem kilka godzin grać
  • Odpowiedz
@monalisssa: nie grałam to z dziećmi niestety, ale gra polega na tym, że masz zakryte 16 kafli z częściami kotków typu ogon, łapka, uszka i gra polega na tym, aby zapamiętać co gdzie leży i wykonywać zadania w stylu "odkryj łapkę, ogon i głowę" albo "odkryj 2 części w takim, a jedną w takim kolorze". Myślę, że 6latek spokojnie da radę, nie jestem pewna jak 4latek. W każdym razie gra
  • Odpowiedz