Wpis z mikrobloga

@pitersi: mógłbyś mi wytłumaczyć te tabelki bo patrząc na nie nic nie rozumien
@jachu695: czyli wszystko zalezy od tego co mam napisane w regulaminie bo jeśli jest np 5% w skali roku a lokata jest na miesiąc to bo miesiącu odsteki bedą równe 5/12 * wplacona kwota?
@szymas70: oprocentowanie zawsze jest w skali roku i np. 5% od 1000 zł oznacza, że 50 zł (minus 19% podatku Belki) dostałbyś tylko w sytuacji gdyby lokata była 12-miesięczna. Jeśli lokata jest miesięczna to dostaniesz (1000x5%)x(1/12)
@szymas70: W skrócie:
FRA 9X12 bid. Jest to stawka, po której bank gotowy jest przyjąć depozyt za 9 miesięcy na 3 miesiące.
IRS 1y6s bid. Jest to stawka, po której bank gotowy jest przyjąć depozyt na 6 miesięcy, rolowany przez jeden rok.

Tak więc z tej tabelki możesz wyczytać jakie są przewidywania odnośnie przyszłych stóp procentowych.

Jeżeli chodzi o przyczynę tak nietypowego kształtu krzywej rentowności to jest kilka. Generalnie jednak można
@parachutes: Chciałbym widzieć, bo pracuję w branży usług dla dealerów fixed-income w bankach. No ale chyba masz rację - każdy od 2008 mówi, że nikt sobie nie ufa i nie pożycza a ilość transakcji spadła drastycznie... Zobaczymy jak to się będzie rozwijało - bo są inicjatywy, które mają usprawnić (odkorkować) rynek międzybankowy...

Z drugiej strony oduczyłem się używania zwrotów: "w ogóle", "nigdy", "na pewno". "Zawsze się trochę pożycza" parafrazując klasyka (
@parachutes: Sam bym chciał wiedzieć... Widziałeś może jego ostateczną wersję (czy od transakcji czy od aktywów czy inna koncepcja)? Przyznaję, że od tygodnia - dwóch nie interesowałem się tym tematem...