Wpis z mikrobloga

Najpierw idź w szczelność potem ładuj mocne sprężyny, założę się, że na zmianie dyszy i głowicy tłoka zyskasz więcej niż zmianie sprężyny.
@neo_vir: Jak wyżej, uszczelnij układ. Co do spreżynki to boyec jak to typowy chinol, u jednego będzie śmigać 140 bez pęknięcia GB, a u innego na 120 już umrze ;)
@kulisz: @emcater no wlasnie cylinder glowicy juz wymienialem bo poszedl sie #!$%@?... Tylko teraz tak: mam rozterke czy ingerowac w gb bo mam jeszcze gwarancje do kwietnia gdzies... Bore up nie wsadze bez rozkrecania gb, nie? A doszczelnienie zrobie?
@neo_vir: nic nie zrobisz bez rozbierania gb ;)
Jak chcesz mieć pewność, że będzie dobrze doszczelnione i porządnie złożone gb to oddaj to jakiemuś dobremu specowi w Twoim rejonie, bo jak nigdy tego sam nie robiłeś to trochę rozbiórek może potrawać zanim zrobisz tak jak byś chciał ;)
@neo_vir: Pod żadnym pozorem nie ładuj tam m130, szkielet GB tobie pęknie, gwarantuje.
Jeśli chcesz zwiększyć fpsy czy tam zasięg przede wszystkim :
- Wymień głowicę tłoka, da to ci kilka fps więcej
- Wymień głowicę cylindra na podwójnie uszczelnianą, dodatkowo uszczelnij teflonem, da tobie to około 20 fps
- Wymień dyszę na uszczelnioną, może dać nawet do kilkunastu fpsów więcej
Dodatkowo mógłbyś wymienić:
- komorę HU
- Gumkę HU, na
@Air_Soft_Guy: sorry, dopiero teraz zobaczylem komentarz. Komora i guma wsadzone guardera, ale jeszcze teflon fix zrobie. Po tym jak skonczy sie gwarancja na gb to pomysle o bore up i podkladkowaniu. Precka tez juz wsadzona.

A powiedz mi na czym polega fenomen szkieletow jg czy specny? Bo to smiesznue niskie ceny przy porownaniu z jakimis cnc. I co to qsd?
@neo_vir: powiem Ci tak.
Kolega ma ten sam szkielet, szczelnosc w normie. Sporo strzela. Zima tez. Srednio co 1.5r wmienia szkielet. Kwestia w jaka moc celujesz.
Sa lepsze komory i gumy niz guarder.
@neo_vir Od dłuższego czasu siedze w ASG, nawet mam swój mały serwis, i powiem tobie, że nic szczególnego w tych szkieletach nie widzę, do M130 dają rade bez problemu, ale trzeba co jakiś czas wymieniać szkielet bo pojawiają się pęknięcia. Mi szkielet JG pękł na m110, a znajomemu szkielet od Specny jakość jeszcze trzyma na m120, ale ma już widoczne pęknięcia. A QSD to system szybkiej wymiany sprężyny :)