Wpis z mikrobloga

Najbardziej zadziwiającą dla mnie rzeczą na wykopie jest tajemnicza wiedza posiadana przez niektórych wykopków. Zakopują oni znalezisko omawiające jedną z teorii stworzenia wszechświata na której rzesza naukowców spędziła lata - argumentując jako "informacja nieprawdziwa". Wychodzi na to że wiedzą coś czego nie wiedzą tamci. Podzieliliby się swoją ponadprzeciętną wiedzą z naukowcami i oszczędzili im dzięsiątków lat pracy skoro wiedzą lepiej według jakich prawideł zbudowany jest wszechświat. Marnują się tuta....
( ͠° ͟ʖ ͡°)
  • 32
@R2D2_z_Sosnowca: Zakopuję takie artykuły za informację nieprawdziwą gdy rzeczywiście wprowadzają w błąd np. gdy są utrzymane w tonie ujawniania prawdy objawionej, a w rzeczywistości jest to tylko hipoteza. Ewentualnie w sytuacji gdy w tekście występuje jakiś kardynalny błąd i w związku z tym nie mam zaufania do reszty twierdzeń autora. Poza tym najczęściej takie znaleziska nie linkują do faktycznej rozprawy naukowej, która nikogo by nie zainteresowała, a do parafrazy dziennikarza.
@eltrial: Polecam zapoznać się z definicją słowa teoria.

Za PWN:
1. «całościowa koncepcja zawierająca opis i wyjaśnienie określonych zjawisk i zagadnień; też: czyjakolwiek koncepcja na określony temat»
2. «dział nauki o literaturze, kulturze, sztuce itp. zajmujący się systematyzowaniem pojęć i twierdzeń leżących u podstaw tych dziedzin»
3. «teza jeszcze nieudowodniona lub nieznajdująca potwierdzenia w praktyce»
dynamiczna teoria ciepła «teoria tłumacząca objawy ciepła ruchem najdrobniejszych ciał – cząsteczek materii»
kinetyczna teoria materii
Zakopują oni znalezisko omawiające jedną z teorii stworzenia wszechświata na której rzesza naukowców spędziła lata


@R2D2_z_Sosnowca: no Panie, jak ja sie pytam tych naukofcuf skąd wzięło się życie na Ziemi a one mi muwio, rze jest kilka hipotez ale niewiedzo, no to się pytam co to ta czarna materia i znowu to samo. Ciemna energia? Niewiedzo... Jak wygląda czarna dziura poza horyzontem zdarzeń? Niewiedzo... Czy Wszechświat ma granice i czy jest
@R2D2_z_Sosnowca: Ja tak robię czasem gdy opis jest z dupy wzięty w związku z czym nieprawdziwą informacją jest zawartość znaleziska w stosunku do opisu.
Dajmy na to opis który mówi "Naukowcy odryli nowy układ słoneczny" a w treści nic o odkryciu - bo znali go od dawna, tylko dostał nazwę XYZ.
@eltrial: Przykro mi, ale gadasz bzdury. Nie odróżniasz teorii od tezy. Teza: ludzie gadający bzdury to ignoranci. Uzasadnienie: Ty. Niestety, nie stanie się to teorią Paladyna. Ludzie gadają też bzdury, kiedy z tematem nie są zapoznani, ale po oświeceniu rozumieją swój błąd.

Skoro "to tylko teoria", to ją obal. Teoria od prawa nie różni się prawdziwością, a podłożem. Źródłem wniosków itp.

Albo zmienisz swoje spojrzenie, albo pozostaniesz ignorantem. Ja już nic
@eltrial: w twoją teorię nikt nie uwierzy bo nie będzie to teoria naukowa. Teoria naukowa charakteryzuje się między innymi tym że jest opublikowana, zrecenzowana przez niezależnych naukowców oraz nikomu nie udało się jej obalić.

Nie musisz mieć magistra żeby opublikować hipotezę która stanie się teorią, musisz tylko przejść proces naukowy - zrób publikację, znajdź recenzentów, daj im chwilę czasu żeby mogli potwierdzić twoje wnioski i jeżeli nikomu nie uda się