Wpis z mikrobloga

#arduino #bluetooth #nrf905 #wireless #bezprzewodowe #krotkofalarstwo
Hej,
Mam dwa arduino UNO i dwa odbiorniko-transmitery nRF905. Podłączyłem i użyłem bilbioteki z tego pdfa:

http://www.elechouse.com/elechouse/images/product/Zwave%20module/Arduino%20Zwave%20Wireless%20Module%20Guid.pdf

Komunikacje nawiązałem jednak na bardzo małą odległość, praktycznie na długośc anten. Co moze być powodem? Jak zwiększyć zasięg ? interesuje mnie okolo 200m
  • 28
@Kedriik: może za małą moc dostarczasz do układu ze nie jest w stanie wypromieniować dostatecznie duzo. Ustawienia samego modułu ograniczajace moc. szukaj po dokumentacji ile je w stresie i tyle mu daj + ustawienia
@printf: jedna koncowke miernika przykladam do pinu 3.3V a druga do kabelka ktory byl w niego wlozony ale amperomierz nadal pokazuje 0 na zakresie 200mA i 20mA. Robie cos zle? miedzy vcc a gnd mam 4,5V
@Kedriik: to jest c najmniej dziwne rozłącz to idz spać i rano zmontuj. Ustaw mu moc na 10dB tak by pobierał dużo prądu i dopiero przy nadawaniu zobacz pobór prądu
@Kedriik: co? Toż to jest zwykły transciver. Musisz mu zasilanie zapewnić poprzez spi czy jakiś inny protokół wysłać nastawy i gotowe. ten ma rożne tryby nadawania z tego co widziałem i da sie go ustawić na 10dB moc. O jakim ty mi tu wzmacniaczu piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@printf: Chodzi o ustawienie wewnętrznego wzmacniacza czy coś w tym styli, bo objawy wskazują (dokładnie tak jak napsiałeś) na brak mocy i dodatkowo teraz sie okaalo ze z tego VCC nic nie pobiera
@Kedriik: według dokumentacji można go ustawić w -10dBm i wtedy pobiera przy V=3 około 9mA. Pokombinuj ze zwiekszeniem tej mocy by być pewnym ze ustawiony jest na max czyli 10dBm