Wpis z mikrobloga

@Seeker: prawopodobnie nie masz masy. sprawdz styki akumulatora z kablami. odkrec poruszaj wyczysc. jask nie pomoze sprawdz kabel masowy. to ten czarny, pojedynczy od akumulatora, musi byc przykrecony gdzies do karoserii.
jak nie to aku zdechlo, on moze pokazywac dobre napiecie ale nie bedzie mial sily rozruchowej.
  • Odpowiedz
@dredeq: Pojedynczy czarny kabel biegnie u mnie gdzieś pod skrzynkę z bezpiecznikami. Będzie trzeba się nagimnastykować. Przy okazji sprawdzę może też jak bardzo spada napięcie podczas rozruchu, bo jeżeli to są jakieś duże spadki to już raczej tylko wymiana akumulatora.
  • Odpowiedz
@Sidey: 14,4 to masz przy włączonym silniku ze sprawnym alternatorem Rozładowane aku jest przy napięciu 11,7 poniżej
@Seeker: Napewno nie 14 v przy rozruchu bo można usmażyć ECU o ile wcześniej przeładowane aku podczas rozruchu nie wybuchnie Robisz tak jedna osoba próbuje uruchomić a druga uderza w rozrusznik deską albo innym twardym przedmiotem. Jeśli pieprzniesz w rozrusznik i odpali to szczotki rozrusznika powiedziały papa i rozrusznik masz do
  • Odpowiedz
@Seeker: gdzie jest rozrusznik w 147 to nie wiem, bo mam 156, ale miałem ostatnio taką sytuację w moim 2.4 jtd, że gdy tylko temperatura spadała do ok 3 stopni nie mogłem odpalić samochodu. Objaw jak u ciebie, dwa trzy razy zakręci i pada, napięcie miał ok. Akumulatora nawet nie podejrzewałem bo kupiłem go 2 lata temu (Bosch 74Ah i coś 750 A prąd rozruchowy) ale pewnego dnia postanowiłem pojechać
  • Odpowiedz
@Seeker: Sprawdź jaki masz prąd rozruchowy na akumulatorze. Kupiłem też 147 i przy pierwszych niższych temperaturach był ten sam problem. Okazało się, że mam za niski (nie wiem co poprzedni właściciel z tym robił). Kupiłem z 760A i wszystko ok. Może to taka błahostka.
  • Odpowiedz
@Seeker: rozrusznik odpada... ewidentnie nie ma pradu. rozrusznik powinien byc ok. zo mozesz zrobic. wyczysc na szybkosci styki akumulatora. wez w miare gruby kabel, przykrec do aku tam gdzie jest masa (czarny kabel) i drogi koniec do karoserii. najlepiej pod jakas srube. jak nie zadziala to aku do wymiany. nie masz jakiegos aku zeby podmienic na chwile ? to by duzo pomoglo.
  • Odpowiedz
@Seeker: U mnie przy 12.3 już ledwo łapał za 3-4 razem, ale ja mam benzynę. Po wymianie aku jak ręką odjął. I też to się stało szybko, nie tak, że co raz słabiej odpalał.
  • Odpowiedz