Wpis z mikrobloga

CZY JEST NA SALI PRAWNIK? #prawobudowlane

Mirki! Potrzebuję pomocy (a wiem, że na mirko znajdują się kompetentne osoby :))!

Przyjeżdżam na weekend odwiedzić mamę i co widzę? Za moim płotem właśnie jest stawiany wielki masz telefonii komórkowej.
Monterzy mówią, że jest on tylko tymczasowy (jest na kołach), ale czytając tematy w Internecie to takie tymczasowe maszty stoją nawet po kilka-, kilkanaście lat ;) Sąsiad podobno wyraził zgodę na jego postawienie, lecz nie mogę się od niego tego dowiedzieć bo nie otwiera drzwi. W każdym razie nikt z sąsiadów nie był powiadomiony o tym fakcie i tak jak ja - nie są z tego faktu zadowoleni.
Maszt ma ok. 30m wysokości, stoi w odległości ok. 20 metrów od mojego domu - jak się przewróci - to na mój dom!
Urząd Miasta nieczynny, więc nic się nie mogę dowiedzieć.
Próbowałem dodzwonić się do lokalnych mediów (radio, gazeta), ale jest sobota i również nie pracują.

Prawników za chwilę będę szukał, ale też nie wiem czy uda mi się coś załatwić.
Może ktoś ma podobne doświadczenia i jakoś się z tym tematem uporał? Niepotrzebnie robię aferę?

Podczepię się pod temat (mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe :) ) @whitewolfik i otaguję #sluzebnoscwolfika

Pokażę Wam jeszcze jaki mam piękny widok z mojego starego pokoju ;)
Pobierz
źródło: comment_rdNcwMLA1x7y36VdOgKt5frxonB1BYcw.jpg
  • 83
@Arathron: Nie wiem czy ktoś tam odpowiedział, ale pod masztem raczej nie ma się dobrego z niego sygnału ;) Jest tam tzw. "czarny punkt" (choć może zależy od tego co tam nadają, bo tak dobrze się nie znam).
@Arathron: Po pierwsze to na razie poczekaj i może Ci to niedługo sprzątną i problem sam się rozwiąże, a jak nie to taki maszt nie działa od pierwszego dnia od postawienia go. Najpierw musi przyjechać ktoś z akredytowanego laboratorium i zrobić pomiary środowiskowe pola em jeśli anteny są skierowane na twoją działkę (40 m od podstawy wieży) to powinni przyjść i zrobić na niej pomiary żeby sprawdzić czy nie są przekroczone
@Arathron: jeśli są jakieś rażące braki w złożeniu tego masztu i istnieje ponadprzeciętna obawa, że dany obiekt się zawali to możesz zgłosić, że działania operatora prowadzą do wystąpienia katastrofy budowlanej.

Kazdy chce miec szybki internet, dobry zasieg, tanie uslugi, elektrownie atomowa tez kazdy popiera, ale jak tylko jakis maszt, stacja przekaznikowa, elektrownia ma stanac w poblizu czyjegos domu to zaraz afera, informowanie proboszcza, urzedu miasta, mediow, prawnikow!


@Coolek: takie instalacje zaniżają wartość nieruchomości. Masz dom warty 1kk, ktoś buduje ci obok taką antenę i twoja nieruchomość jest warta 700k. Ja bym się #!$%@?ł.
@Arathron: Nie czytam wcześniejszych komentarzy, ale możesz w urzędzie sprawdzić czy monterzy mają pozwolenie na budowę. Jeśli planują 'maszt tymczasowy" na okres dłuższy niż 120dni to muszą mieć pozwolenie na budowę. Jeśli nie mają pozwolenia na budowę to po 120 dniach możesz ich

@Arathron: Po pierwsze życzę spokoju. Bo widzę już kolejny wpis na mirko z serii "jest sobota, przyjeżdżam do rodziców, afera" - w sobotę i tak niczego nie załatwisz, po co ten pośpiech?
@durielek: W poniedziałek zobaczymy co powie Urząd Miasta :)

@Kunnorinno: Bawarki mają AC :)

@medevacs: Ten maszt jest "tymczasowy" z tego co się dowiedziałem, na wiosnę ma powstać cała baza (murowany budynek + maszt 60m). I będzie to maszt telefonii komórkowej - podobno sieci Play. Foty niestety dzisiaj już nie wrzucę bo wróciłem do siebie, ale postaram się jutro zdobyć jakąś fotkę tych antenek. Dzięki za konkretną wypowiedź, już
Więc jak to działa? Chcę sprzedać dom - będzie miał mniejszą wartość? Nie chcę go sprzedać to rzeczoznawca wyceni go drożej?


@Arathron: Jak nie chcesz sprzedać to rzeczoznawca nie wyceni bo po co? Jak w nim mieszkasz to wartość rynkowa nie jest do niczego potrzebna.
Rzeczoznawca wyceni dom jak będziesz sprzedawał i poda cenę na dzień sprzedaży jaka jest i jaka byłaby gdyby nie było masztu. Dopiero o tą ewentualną różnicę
@Arathron: Gdyby stawiali w środku pola kilometr dalej to ludzie na tym osiedlu domków mogliby mieć wolniejszy internet - to chyba dość oczywiste.
Szkodliwość praktycznie zerowa, jedynie widok za oknem inny. Ja bym chciał i sam bym taki maszt dla siebie postawił ( ͡ ͜ʖ ͡)
To co wspomniał @gretka niekoniecznie musi się spełnić z racji że obliczenia promieniowania EM mogą być teoretyczne (model matematyczny), kontrolerzy
@aso824: Wydaje mi się, że prędkość Internetu to nie problem. Mam w różnych częściach tego osiedla znajomych i nie narzekają, ale może ktoś potrzebuje szybszego - kto wie. Mogą jemu ustawić pod domem taki maszcik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No widok za oknem to tragedia :/ Nie krępuj się, bierz go od ręki ( ͡ ͜ʖ ͡) Anteny są rzeczywiście wysoko, ale
@Arathron: Na maszcie kilka sektorówek i radiolinie. Nie ma to znaczenia. Daj znać jak coś się wyklaruje. Aha jeśli macie miejscowy plan i dopuszcza takie inwestycje to inwestor nie będzie występowali o ulicp tylko przygotuje dokumentacje i złoży wniosek o pnb. W każdym razie im większy dym wokół tym lepiej.
Na maszcie kilka sektorówek i radiolinie. Nie ma to znaczenia.

@Arathron: @drk001: No ja miałem cichą nadzieje, że może mamy tu do czynienia z nie do końca uzasadnioną paniką, bo np. jakiś krótkofalowiec gdzieś zdobył sobie taki maszt i na górze będą w zasadzie nieszkodliwe anteny KF. Tu jednak ewidentnie profesjonalny, komercyjny sprzęt.