Wpis z mikrobloga

@KrotkieSpiecie: Wiem, generalnie chyba skończy się na tym, że obudowa z AVT będzie metalowa, a tylko front aluminiowy lub w najgorszym wypadku drewniany/ze sklejki (łatwiej mi będzie wyciąć otwory na laserze co2). Samo pudło na podzespoły musi mieć około 8cm wysokości (wysokie radiatory).
  • Odpowiedz
@KrotkieSpiecie: @mpmp-pmpm:
Juz wiem jak rozwiaze problem obudowy. W rozsadnej cenie dostane cala aluminiowa, ale na wysokosc okolo 4.5-5cm (potrzebowalem 8 bo beda wystawac dwa radiatory i lampa). Zrobie otwory na gorze na radiatory i polowe(?) lampy. Musze tylko czyms zakryc radiatory, najlepiej jakimis aluminiowymi grzybkami - tylko gdzie cos takiego dostac? Otwory chce robic wiertarka z odpowiednia srednica wiertla... Nie wiem tylko czy znajde wiertlo o srednicy
  • Odpowiedz
@tom1988: patent z wystającą lampą mi się podoba, czy zakrywać radiatory też bym się w sumie zastanawiał. A rozważałeś opcję przezroczystej obudowy (poza frontem)? Z czegoś w rodzaju plexi?
  • Odpowiedz
@mpmp-pmpm: plexi raczej odpada z tej przyczyny, ze calosc bedzie sie mocno nagrzewac (stad radiatory) - wzmacniacz w klasie A, ciagly przeplyw pradu, dlatego w gre wchodzi tylko metalowa obudowa.
  • Odpowiedz
@mpmp-pmpm: wątpię żeby dało się zrobić dziurę w szkle żeby go równocześnie nie ukruszyć... poza tym sam już nie wiem jak rozwiązać problem tych radiatorów. Radiatory będą wystawać bardziej niż lampa... Z drugiej strony żeby zamknąć całość w obudowie potrzebuję około 7,5cm. Pewnym rozwiązaniem jest odkręcenie radiatorów i kątówka (obudowa cała aluminiowa więc powinno i tak się dobrze ciepło rozchodzić pomimo skrócenia radiatorów, pod warunkiem, że radiatory będą dotykać górnej
  • Odpowiedz
@mpmp-pmpm: To nie jest zły pomysł, dla porównania:
http://img20.staticclassifieds.com/images_tablicapl/87726211_4_644x461_hifiman-ef-2a-wzmacniacz-sluchawkowy-lublin-elektronika.jpg - plexi, + front z cienkiej blachy aluminium lub jakiegoś laminatu? Nie mam pojęcia, ale nie jest to gruby aluminiowy front. Nie wiem czy jest to klasa A wzmacniacza, ale chyba nie.
W przypadku szkła niestety, potrzebne są jeszcze otwory na mocowanie śrub. No i niestety, ale ciężko dostać tanio aluminiową obudowę o wysokości 7,5cm.
Chyba rozwiążę to tak, że całość będzie w skrzynce. Aluminium nie da się w łatwy sposób uczynić szczotkowanym... Dlatego w myśl zasady, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, plan wygląda tak:
- kątówka skraca radiatory na 6cm (aby pasowały do obudowy)
- kupuję blachę mosiężną o grubości 0,2mm (łatwo szczotkować i wyciąć pożądany wzór na laserze (chyba się da, ale muszę spróbować, mam dostęp do lasera co2 80w), czyli tylko naklejam taką blachę na aluminium) - sprawia ona, że całość wygląda bardziej estetycznie, łatwo to wyszczotkować i zrobić coś a'la ładne
  • Odpowiedz
http://loudspeakershop.eu/potencjometr-dact-ct250k2-stereo-p-1189.html


@tom1988: Tak patrzę na ten potencjometr i przy okazji na inne rzeczy typu wspomniane gniazda oraz choćby "Cynę WBT" - czy ktoś jest w stanie powiedzieć w czym taka "cyna" jest lepsza od spoiwa lutowniczego np tego, które zawiera nawet więcej srebra i jest tańsze? (w pierwszym przypadku 2,22 pln/gram spoiwa a w drugim jakieś 0,4 pln czyli prawie 6 razy tańsze).
Co ty na
  • Odpowiedz
@Analityk: moja uwaga nie odnosila sie do potencjalnej jakosci dzwieku, ale do jakosci wykonania danego podzespolu. Tez uwazam, ze pewne rzeczy to przegiecie w jedna strone i koszenie naiwnych, ale sam za np gniazdo sluchawkowe zaplacilem 15zl zamiast 3, a za gniazda rca 16 zamiast 5zl. Tak samo potencjometr 60 zamiast 10, w moim fiio e9 potencjometr np. szumi przy regulacji glosnosci, trzeba go wyczyscic... Jesli nie zaplacilem za lepszy
  • Odpowiedz