Wpis z mikrobloga

@tom1988: amelinowe raczej. zawsze możesz poszukać popalone czy popsute wzmaki, wybebeszyć i wykorzystać do własnych celów. będą miały przynajmniej lepsze zaciski, potencjometry itp
@jamtojest: @xerxes931: @Nasu: @mpmp-pmpm: @lomir: @KrotkieSpiecie:
Buduję lampowy wzmacniacz słuchawkowy (co tam buduję, za słaby na to jestem, gotowa płytka była...) i całość chcę zamknąć w atrakcyjnej obudowie. Myślałem o drewnie/sklejce na froncie, cięte na laserze, reszta w jakiejś obudowie, ale jednak najładniej wyglądają wzmacniacze ze szczotkowanym, aluminiowym frontem.
Wiem, że jak robię dla siebie to nie warto oszczędzać, ale sam projekt na relatywnie dobrych częściach
@tom1988: jeżeli to słuchawkowy to raczej nie będzie duży. możesz patrzeć na jakieś gotowe obudowy na avt albo zlecić komuś wykonanie. mi się zawsze obudowa z plexi podobała ;p
@Analityk: niby tak ale audiofilski potencjometr to 500 zl a komplet wtykow rca na tyl obudowy to drugie 500 (serio). I placi sie nie tylko za potencjalna jakosc dzwieku ale za jakosc produktu.
@tom1988: Straszne rzeczy. Pomyśl o telewizji i Internecie kablowym. Zwykłe wtyki za kilka pln przenoszą bez zniekształceń sygnał 1600MHz i tyle informacji, że głowa mała a tu ktoś wycenia coś technologicznie mniej skomplikowanego na absurdalne kwoty.
@mpmp-pmpm: Jak wyżej. Parametry linii koncentrycznych są zachowane mimo stosowania niesamowicie tańszych kabli czy złączek. A jest to sygnał analogowy bardzo wielkiej częstotliwości, podatny na zakłócenia i słaby.
Płacicie bo się nie znacie. A
@mpmp-pmpm: @KrotkieSpiecie: @jamtojest: @lomir:
Po rozważaniach na temat tego co kupić padło na zestaw DIY. Zastanawiałem się jeszcze nad Bravo Audio V2 (70$), ale wątpię żeby grał jakoś wybitnie, poza tym przez chwilę łudziłem się, że porządniejszy wzmacniacz lampowy będę miał w niedużo wyższej cenie ;)
Przeglądając olx padło na wariację projektu audioton słuchawkowego wzmacniacza lampowego osoby z tego wątku:
http://forum.mp3store.pl/topic/114403-hybryda-z-audiotonu-po-raz-kolejny/ udało mi się zamówić kompletną płytkę na