Wpis z mikrobloga

Otrzymałem listowna przesyłkę od Orange w której informują mnie tak w skrócie:

"Polska Telefonia Cyfrowa - Centertel proponuje zmianę warunków zawartej z Państwem umowy o świadczenie usług.."

"W przypadku braku akceptacji tych zmian przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia umowy przed upływem okresu na który została ona zawarta.."

" w przypadku wypowiedzenia przez państwa umowy przed okresem na który została zawarta, operatorowi przysługuje uprawnienie do żądania zwrotu ulgi pomniejszonej o proporcjonalna jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania"

Czy to oznacza ze w przypadku rozwiązania umowy będę zmuszony do zapłacenia tej tradycyjnej kary umownej która mam wyliczona w orange online czy jest to możne jakaś inna oplata? #orange #orangessie #orangeproblem ##!$%@?
  • 6
" w przypadku wypowiedzenia przez państwa umowy przed okresem na który została zawarta, operatorowi przysługuje uprawnienie do żądania zwrotu ulgi pomniejszonej o proporcjonalna jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania"


@kj5: a ten powyższy tekst co o nim sądzić?
@Pawl0: Już Ci tłumaczę. Nakazano polskim operatorom poinformować, że mają możliwość przedwczesnego rozwiazania umowy, jeśli jest to umowa na 36 miesiecy, bo Unia stwierdziła, że takie umowy nie powinny istnieć, ponieważ są za długie. I zabroniła pobierać kar za zerwanie umowy. Jednak operator ma prawo żądać zwrotu wszystkich rabatów, jakie od nich otrzymałeś, czyli np. jeśli Twój abonament został pomniejszony przez x miesięcy o ileś tam złotych + dostałeś darmowe usługi
@austra: dzięki za odpowiedź, powiedz mi jeszcze czy te ulgi które otrzymałem od operatora są wyliczane tak samo jak kara za zwykłe zerwanie umowy? Jak sądzisz czy jest szansa na rozwiązanie umowy bez ponoszenia kosztów?
@Pawl0: Szczerze mówiąc, to wychodzi na jedno i to samo. ;) Do tego wlicza się jeszcze cena telefonu, jeśli brałeś umowę z telefonem.Ale jeśli nie masz żadnych ulg i rabatów i telefonu od sieci, to tak, jest szansa :)