Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą tacy, kupi sobie rower, obciskające fatałaszki, i napieprza swoim wehikułem po ulicach gdy po obydwu stronach jezdni są wyznaczone ścieżki. Zwróciłem dziś jednemu uwagę, że jak ma ścieżkę to przepisy zobowiązują go do jazdy po ścieżce, to pozdrowił mnie środkowym palcem bo nie MA ZAKAZU. Podstawa prawna:

Prawo o Ruchu Drogowym

Art 33

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

na mapce zaznaczona ścieżka rowerowa biegnąca przez prawie cały Fordon.
Na ulicy co chwila światła i pasy, każde zatrzymanie - rowerzysta bokiem wszystkich wyprzedza i zaraz znów debila trzeba wyprzedzać, niebezpiecznie bo pasy, robią się korki do końca Twardzickiego ale #!$%@? te leginsy tak mocno uciskają mózg że nie rozumie, nie widzi co się dzieje. Rozumiem jak Uwe nie chce #!$%@?ć kolarzówy, albo ścieżka jest w jedną stronę, albo ma 50m i nie opłaca się na nią wjeżdżać, sam latem jeżdżę rowerem ale takie zachowania mnie #!$%@?ą, nie wie i się będzie głupiec kłócił.

#rower #bydgoszcz #miasto #ruchdrogowy #debil
fatziom - Jak mnie #!$%@?ą tacy, kupi sobie rower, obciskające fatałaszki, i napieprz...

źródło: comment_vL6h61RrlC9W2riJyYKG8yv5v6UznVlx.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@spunky: "Pomimo tych wątpliwości przeważa opinia, że wg Kodeksu Drogowego przy zastosowaniu znaków C-13/C-16 oznaczającego Drogę Dla Rowerów i Pieszych obowiązek jazdy nią istnieje."

przepisy przepisami, ale powinien przeważać zdrowy rozsądek. Duży ruch, co chwila pasy, światła + możliwość jechania ścieżką - wybór powinien być prosty.

auto+rower=często śmierć
rower+pieszy=parę siniaków
  • Odpowiedz
@fatziom: Jeśli ludzie przestrzegają przepisów to ryzyko wypadku jest minimalne. I jazda po ulicy akurat jest bezpieczniejsza niż ddr, bo kierowcy mają zwyczaj ignorowania pierwszeństwa rowerzystów.
  • Odpowiedz
@fatziom: Tylko że, drogi rowerowe to nie tylko rowery i piesi, one również przecinają się z ulicami, a tam zagrożenie jest największe przez kierowców nie ustępujących pierszeństwa.
  • Odpowiedz
jak ma ścieżkę to przepisy zobowiązują go do jazdy po ścieżce


@fatziom: A potem wklejasz:

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla
  • Odpowiedz