Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą tacy, kupi sobie rower, obciskające fatałaszki, i napieprza swoim wehikułem po ulicach gdy po obydwu stronach jezdni są wyznaczone ścieżki. Zwróciłem dziś jednemu uwagę, że jak ma ścieżkę to przepisy zobowiązują go do jazdy po ścieżce, to pozdrowił mnie środkowym palcem bo nie MA ZAKAZU. Podstawa prawna:

Prawo o Ruchu Drogowym

Art 33

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

na mapce zaznaczona ścieżka rowerowa biegnąca przez prawie cały Fordon.
Na ulicy co chwila światła i pasy, każde zatrzymanie - rowerzysta bokiem wszystkich wyprzedza i zaraz znów debila trzeba wyprzedzać, niebezpiecznie bo pasy, robią się korki do końca Twardzickiego ale #!$%@? te leginsy tak mocno uciskają mózg że nie rozumie, nie widzi co się dzieje. Rozumiem jak Uwe nie chce #!$%@?ć kolarzówy, albo ścieżka jest w jedną stronę, albo ma 50m i nie opłaca się na nią wjeżdżać, sam latem jeżdżę rowerem ale takie zachowania mnie #!$%@?ą, nie wie i się będzie głupiec kłócił.

#rower #bydgoszcz #miasto #ruchdrogowy #debil
fatziom - Jak mnie #!$%@?ą tacy, kupi sobie rower, obciskające fatałaszki, i napieprz...

źródło: comment_vL6h61RrlC9W2riJyYKG8yv5v6UznVlx.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ścieżki są niebezpieczne. Pas wydzielony w jezdni jest lepszym rozwiązaniem, nie trzeba z duszą na ramieniu przejeżdżać przez skrzyżowania.
masash - Ścieżki są niebezpieczne. Pas wydzielony w jezdni jest lepszym rozwiązaniem,...
  • Odpowiedz
@Slonx: Co Ty w ogóle pieprzysz? Za wykroczenia rowerowe normalnie są mandaty, a za wypicie dwóch piw i powrót rowerem traci się prawo jazdy. Żyjesz chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, daj namiary, bo fajnie tam jest na rowerze.
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh: Jak można stracić coś, czego nie masz?
A jak pierdzielniesz się przez kilka czerwonych świateł, wjedziesz pod zakaz wjazdu itp i doprowadzisz do sytuacji, gdzie nazbierałbyś ponad 24 punkty karne, to zabiorą ci prawo jazdy? Zwłaszcza, jeśli go nie posiadasz?
Przestań #!$%@?ć.

Btw. znajomy za jazdę na rowerze po spożyciu wyrokiem sądu dostał zakaz prowadzenia rowerów, prawa jazdy mu nie zabrali i nie ograniczyli możliwości prowadzenia wszystkich pojazdów.
  • Odpowiedz
Sytuacje jak na filmiku od @masash to niestety norma, jeźdżąc drogą rowerową bardzo często spotykają mnie takie oraz inne niespodzianki. Jadąc rowerem szosowym, ulica jest dla mnie bezpieczniejsza niż droga rowerowa.
  • Odpowiedz
@Slonx: Uważasz, że tylko ludzie bez prawka jeżdżą na rowerze? Ty bijesz wszelkie rekordy głupoty.
I jeszcze to #!$%@? świętokrowie. Sam się całuj po fiutku. Wszyscy się dokładają do drogi. W jakim stopniu kierowcy niszczą drogi, a w jakim rowerzyści? Więc twoje porównania są bez sensu. Uważasz, że jak ktoś zapłacił za 5 kawałków pitcy to może zjeść 7 i jeszcze napluć na kawałek tej drugiej osoby.

Codziennie widzę kierowców
  • Odpowiedz
  • 5
Nie rozumiem argumentacji, że krzywo, wyboje itd. itp. Mam zacząć jeździć samochodem po ścieżkach jeśli będą w lepszym stanie niż jezdnia ? Amortyzatory kosztują a na wybojach się niszczą szybciej. Sam śmigam sporo na rowerku ale tych idiotów na ostrym kole w leginsach na ulicy obok ścieżki najchętniej bym rozjechał
  • Odpowiedz
@Purple

Sam śmigam sporo na rowerku ale tych idiotów na ostrym kole w leginsach na ulicy obok ścieżki najchętniej bym rozjechał


A ja bym najchętniej zabierał prawko za głoszenie chęci rozjechania kogoś
  • Odpowiedz
@fatziom: z jednej strony
OOOO JAK MNIE #!$%@?Ą CI WSZYSCY ROWERZYŚCI NA ULICACH, #!$%@?Ć NA ŚCIEŻKĘ, NIE OBCHODZI MNIE TO W JAKIM ONA JEST STANIE, MUSISZ BO TAKIE JEST PRAWO

z drugiej strony
OO JAK MNIE #!$%@?Ą CI KIEROWCY, ZAŁOŻYŁEM OPONKI 23MM WIĘC NIE BĘDĘ JEŹDZIĆ PO ŚCIEŻKACH TYLKO
  • Odpowiedz
@Blatow: cała dyskusja sprowadza się do tego, że BMK i zespół do spraw polityki rowerowej walczy o pasy w jezdni, a oni nadal upierają się przy ścieżkach, proszę, przykład z naszego pięknego "rowerowego" miasta:

http://bydgoszcz24.pl/artykul/skuteczny-protest-stuletnie-kasztany-ocaleja

Jak nam zdradził inspektor Szymański, w uzgodnieniu z Bydgoską Masą Krytyczną ma tam powstać ciąg pieszo-rowerowy, dlatego dla bezpieczeństwa rowerzystów zamierzano usunąć drzewa.


#!$%@?, od zawsze walczyliśmy, żeby zrobić tam pas w jezdni, albo nie
  • Odpowiedz
@Slonx: A może dlatego, jest różnica w konsekwencji czynów, bo wjeżdżając samochodem na czerwone i uderzając w inne auto, możesz kogoś zabić, a wjeżdżając rowerem, ryzykujesz tylko własne zdrowie/życie?
  • Odpowiedz
@Blatow: Bez sensu argumentacja, jak droga z dziurami to ja będę jeździł autem po chodnikach, jak nie ma szosówki to można normalnie przejechać i nie stwarza się zagrożenia.
  • Odpowiedz