Wpis z mikrobloga

@maciejze: Raz kolega na studiach swojemu znajomkowi poprawiał. BS napisany w Fortranie (tak akurat musieli i spoko) ze złożonością sześcienną.
Badum tssss.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jjacak: Zależy, ile jest danych do sortowania i jak są ustawione na wejściu. Jeśli jest mało albo są już (prawie) posortowane, to bubble sort może być szybszy.

  • Odpowiedz
@jjacak: Wcale nie za mało.
Weź se Pan zrób listę/tablicę/sekwencję 1::2::3::4::Nil i przesortuj dwa miliony razy.
Milion "bąblami", milion "szybko". I wklej wyniki. ;-)
  • Odpowiedz
@alosha: Pieprzę takie teoretyczne pierdzielenie. W "prawdziwym życiu" zwykle jak coś sortujesz, to nie masz pojęcia, że jest "prawie posortowane". Bubblesort to jeden z gorszych algorytmów. Bogosort to mój ulubiony :P
  • Odpowiedz
@jjacak: Za mało. Bo sortowanie np. max. 3 wartości zdarza się i w "prawdziwym życiu". I szybciej je posortować bąblami, niż quick albo mergesortem. I po tym odróżnia się lepszych programistów od gorszych, że gorszy dogmatycznie stosuje wszędzie jedno i to samo rozwiązanie "bo ktoś powiedział, że jest najlepsze", a lepszy zapyta najpierw, co ma być sortowane i w jakiej ilości.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@alosha: Przy sortowaniu trzech elementów, wybór algorytmu ma marginalne znaczenie. Chyba że tego sortujesz pierdylion razy na sekundę. A wtedy prawdopodobnie i tak sortowanie nie będzie wąskim gardłem.
  • Odpowiedz
@alosha: Zaraz, zaraz, jeśli lepszy programista ma wiedzieć co ma posortować to posortuje to przed wykonywaniem programu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym upraszczasz bardzo kwestię która jest dosyć złożonym problemem.
  • Odpowiedz
Zaraz, zaraz, jeśli lepszy programista ma wiedzieć co ma posortować to posortuje to przed wykonywaniem programu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ja666: ORLY? To proszę przed wykonaniem programu posortować pięć milionów krotek z trzema elementami każda.

Poza tym upraszczasz bardzo kwestię która jest dosyć złożonym problemem.

WHAT? Przecież piszę, że nie można upraszczać kwestii "gupiego sortowania" do podejścia "wszystko quick sortem i cześć".
  • Odpowiedz