Wpis z mikrobloga

Mirki, wyskoczył mi kilkadziesiąt minut temu taki błąd oto błąd, po czym komputer zatrzymał się na 100% i zostałem zmuszony wyłączyć go przyciskiem power. Komputer nie włączył się po ponownym uruchomieniu zacinając się na ekranie "lenovo". Kilka razy próbowałem ponowny rozruch ale cały czas to samo.


Nie wiem co może być przyczyną, ale trzy miesiące temu postawiłem na nowo system, po wymianie dysku z HDD na ssd. Wszystko działało pięknie, z małymi wyjątkami tego typu. Zastanawiam się czy błąd może być wywołany złymi sterownikami dla ssd. Komputer sporadycznie wyświetlał mi komunikat o wykrytym (albo nie wykrytym?) dysku SATA. Nie rozumiałem tego, ale nic się nie działo wiec ignorowałem. Była to informacja Intela. Dysk który mam to dysk firmy crucial. Dokładne Crucial BX100 250GB - Dysk SSD SATA III 535MB/s - 370MB/s.
Sam Error pojawił się po zawieszeniu się komputera, co również raz na jakiś czas miało miejsce, ale nie było bardzo uciążliwe.

Liczę na waszą pomoc koledzy ;) mam nadzieje ze komputer w końcu mi się włączy..


PS. Mam nadzieje ze nie obrazicie się za wielość tagów. Naprawę mi zależy na szybkim i sprawnym rozwiązaniu sprawy, bo potrzebuje laptopa do nauki. Nie mam się gdzie indziej zwrócić, a wiem ze mirko pełne specjalistów ;) pozdrawiam.
źródło: comment_CSBLELxwg0lnaHhnM0TM9RQeldlNJ4Vd.jpg
  • 10
Update : po wielu próbach komputer się uruchomił. O dziwo dopiero wtedy gdy lekko nim wstrząsnąłem, poprzez lekkie podniesienie góry i upuszczeniu na blat. Być może zbieg okoliczności a może coś nie tak ze sprzętem.
Nie mam zielonego pojęcia.
@FrankUnderwood: u mnie ten problem pojawiał się dosyć często po update do win10. Przyczyną były niekompatybilne sterowniki od karty graficznej(mam integrę+dedykowaną) i chyba kiedy grafika chciała się przełączyć na wydajniejszą to sie sypało. Pomogło usunięcie sterowników i ściągnięcie jakichś zasugerowanych na forum mojego lapka
@FrankUnderwood: sprawdź dysk jakimś narzędziem diagnostycznym. (np. SSDLife) Ale jak miałeś stary dysk problem również występował? Jeżeli tak to może to być inny problem- raczej sprzętowy ewentualnie coś z BIOS-em. (w takiej sytuacji dobrze byłoby go zaktualizować do nowszej wersji- ale przed tą operacją dobrze przeczytać czy czegoś nie zepsuje bo niekoniecznie nowe == lepsze) Dobrze poszukaj w necie- kto wie czy inny użytkownik nie miał podobnego problemów w podobnej konfiguracji.
@RARvolt: @javarzi: @Eoghan: @b0lec: Wyświetla mi się teraz na pasku powiadomień ikonka IasTorUI czyli Technologia pamięci Intel Rapid które odpalenie wymaga zgody administratora. Oto screen z ekranu po uruchomieniu. Co cikawe, ten drugi dysk, chwile po wejsciu w program zamienia się w "wewnętrzny pusty port 2"

SSDLife nie wykrywa niczego niepokojącego.

Mój sprzęt to lenovo g500, z pamiecią ssd cruciala