Wpis z mikrobloga

Nie tak dawno temu rozwiązała się grupa YIFY(której w sumie nie lubiłem i nie korzystałem z ich wstawek), ale jak patrzę na niedaleką przyszłość różnego rodzaju wideo to nawet jeśli nie mieliby ostatnio problemu z bagietami to i tak nie wróżyłbym im zbyt długiej kariery. To co kodek HEVC/h.265 odwala to jest jakaś magia. Np. pierwszy ep serialu Into The Badlands, który właśnie pobrałem zajmuje w 720p jakieś ~1.3 GB w normalnej wersji x264, a w x265 - też 720p - zajmuje tylko 293 MB.

Także przed chwilą odpaliłem sobie obie wersje na raz. Zrobiłem nawet porównianie i wrzuciłem tutaj. Przyznam, że jednak wersja x265 wygląda gorzej, ale w ruchu jest to właściwie niezauważalne(swoją drogą obydwa kodeki bazują na przewidywaniu ruchu). Zsynchronizowałem sobie oglądanie praktycznie co do klatki i nie widziałem żadnej różnicy. No i pewien wpływ na pewno mają te konkretne wstawki i to z jakimi ustawieniami były encodowane - myślę, że jakby jednak trochę mniej przyżydzić na rozmiarze i zrobić np. wersję w okolicach 500-600 MB to x265 - nawet na statycznych screenach - byłby praktycznie nie do odróżnienia. Tak czy siak zdecydowanie lepiej niż 480p z niskim bitrate co jest standardem na stronach typu cda.pl

Także w sumie czekam aż wstawki w x265 się trochę rozpowszechnią bo na razie jeszcze nie wszystko idzie znaleźć. Polecam jak ktoś lubi obejrzeć coś w przyzwoitej jakości, a z różnych względów zależy mu na wielkości pliku.
#torrent #seriale #film #technologia
  • 10
@nicniezgrublem: Jezu, co wy macie z tym szukaniem? To przecież zajmuje 10 sekund - mam dodaną "customową" wyszukiwarkę dla kickassa w Chromium(PPM na pasku adresu - edytuj wyszukiwarki) ze słowem kluczowym "kat". Wpisuję np. "kat fargo s02e06" i w 90% klikam drugi magnet link od góry(bo wyniki mam posortowane po seedach, a wersje 720p zazwyczaj mają mniej seedów niż biedackie 480p). Proste jak #!$%@?.

Do zarządania serialami mam apkę SeriesGuide na
@Wiedmolol: ale to nie o to chodzi, że to trudne. Sam piszesz, że masz do tego kilka apek - ja mam jedną. Dwa, że wyszukujesz konkretny film / serial. A jak nie masz pomysłu co obejrzeć? Wtedy szukasz po różnych filmwebach i podobnych. Ja po prostu otwieram Popcorntime i zerkam co mi może zaoferować. Nie próbuj na siłę przekonać mnie, że twoje rozwiązanie jest lepsze, bo nie jest. Sam wyszukuję torrenty
@Wiedmolol: w takim razie tak jak pisałem - nie przekonuj ludzi, że twoje rozwiązanie jest jedynym słusznym, bo nie znasz potrzeb innych ludzi. Dla każdego coś dobrego.

Co do SeriesGuide, to obczaję sobie, może się przydać. Rzadko oglądam seriale i przez to zapominam na którym odcinku skończyłem. A potem nie chce mi się tego sprawdzać i olewam serial (,)

Pozdrawiam ;)